logoooo

بررسی مشکلات تولید در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی

دریافت مالیات از تورم آسیب جدی برای کسب‌وکارها و اقتصاد کشور است

محمدحسین روشنک، رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی: دریافت مالیات از تورم جهت اداره کشور جز نابودی کسب‌وکارها و اقتصاد کشور هیچ نتیجه‌ای ندارد، من چند سال قبل یک خودرو به قیمت ۴۰۰ میلیون تومان خریداری کرده‌ام، و اکنون قیمت این خودرو دو میلیارد تومان شده، من مالیات چه چیزی را باید بدهم؟ باید در برخی موضوعات به نمایندگان مجلس کمی مشاوره داده شود. همچنین اخذ مالیات از خانه‌های خالی جز فرار سرمایه از این بخش چیز دیگری به ارمغان می‌آورد؟ با این اقدام فعالان صنعت ساختمان را به سایر بخش‌ها و نهایتا به خارج از کشور فراری می‌دهید.

باید هزینه مدیریت کشور حدود ۲۰ درصد باشد. چرا باید هزینه مدیریت کشور بالا برود و با افزایش مالیات‌ها جهت تأمین این هزینه‌ها به کسب‌وکارها فشار بیاورید؟

روشنک با اشاره میزان اخذ مالیات در خراسان رضوی به نسبت سایر استان‌های کشور، خاطرنشان کرد: در این خصوص باید به میزان سرمایه‌گذاری دولت در هر استان و بزرگراه‌هایی که در هر استان وجود دارد، توجه کرد. در تمامی ۳ استان خراسان بزرگ فقط ۳۰ کیلومتر آزادراه وجود دارد و میزان سرمایه‌گذاری دولت در استان بسیار پایین است. ممکلت باید تکلیف خود را روشن کند که آیا سرمایه‌داری، سرمایه‌گذاری و کارآفرینی مورد حمایت است یا نه؟ازر

 

20 بهمن 1401

برای مشاهده متن کامل این خبر در وبسایت، به لینک زیر مراجعه کنید :

isna.ir/xdNjL6

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}