logoooo

#پیام

#پیام

* سلام دوستان

این مطلب را مطالعه کنید بسیار مفید است دستکاری در ساختار‌های اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی وفضای کسب و کار در همین مشهد باعث شده که امروز در بسیاری موارد با مشکل مواجه شویم مثلا برای جلوگیری از زیان دخانیات برای سلامت مردم در همین خراسان سفره خانه‌های سنتی را بستند ، قافل از اینکه این اقدام باعث میشود ضمن اینکه هزاران شغل افراد شاغل از بین رفته و جمع بسیاری بیکار شده اند مصرف دخانیات (قلیان ) نیز به نزدیک دو برابر رسیده ، همچنین علاوه مصرف دخانیات چیزهای دیگر نیز در مخفی گاه‌ها به قلیان اضافه شود

این یک نوع دخالت نامناسب بوده است در دیگر موارد نیز اینگونه است

قتل عام انقلابی گنجشکها به دستور مائو !

 شیرزاد عبداللهی

مائو رهبر انقلاب چین که خود را پیرو اندیشه مارکس و لنین و استالین می‌دانست، قبل از برنامه “جهش بزرگ” در سال 1958، سه حیوان ” موش ، پشه و مگس ” را به عنوان دشمنان خلق چین معرفی کرد و خواهان نابودی آنها شد. اما در جریان برنامه جهش بزرگ ، حوزه‌های حزبی گزارش دادند که گنجشکها بخش زیادی از محصولات کشاورزی را می‌خورند. مائو با جمع بندی نظرات ماموران حزبی ، فرمان قتل عام گنجشکها را صادر کرد و از توده‌های مردم خواست که به عنوان وظیفه انقلابی گنجشکها را نابود کنند.

معلمان در مدرسه با حرارت دانش آموزان را علیه گنجشکها تحریک و گنجشکها را عامل گرسنگی و کمبود مواد غذایی اعلام می‌کردند . دانش آموزان مدارس و نظامیان نقش مهمی در این جنبش ایفا کردند. هر دانش آموز به عنوان وظیفه انقلابی روزانه با تیرکمان تعداد معینی گنجشک را شکار می‌کرد. بچه‌ها لانه‌های گنجشکها را ویران و تخم‌های انها را ازبین می‌بردند . نظامیان در سراسر کشور با زدن شیپور و طبل مانع نشستن گنجشکها روی شاخه درختان می‌شدند. گنجشکها روی هوا در اثر خستگی هلاک می‌شدند و سقوط می‌کردند.

تحویل دادن لاشه گنجشکها تشویق و جایزه داشت. دانش آموزان لاشه گنجشکها را به نخ می‌کشیدند و تحویل مقامات حزبی می‌دادند و جایزه می‌گرفتند. تقریبا تمام گنجشکها در چند ماه قتل عام شدند و لاشه‌های آنها با کامیون به حوزه‌های حزبی منتقل و پس از شمارش به دبیرخانه حزب در پکن گزارش می‌شد. اما داستان مطابق تئوری انقلابی صدر مائو پیش نرفت ! ناگهان سر وکله ملخ‌ها در مزارع پیدا شد. در غیبت گنجشکها تعادل اکوسیستم به هم خورده بود و جمعیت ملخ‌ها و دیگر آفات نباتی به صورت انفجاری افزایش یافته بود !

معلوم شد که گنجشکها فقط از دانه غلات تغذیه نمی کردند بلکه حشراتی مانند ملخ‌ها را هم می‌خوردند. به دنبال قتل عام گنجشکها ، تولید محصولات کشاورزی به شدت پایین آمد و میلیونها نفر بر اثر گرسنگی مردند. از بالا دستور آمد که گنجشکها را نکشید، اما دیگر گنجشکی باقی نمانده بود! مائو به اشتباه خود اعتراف نکرد. اما تا چندسال یکی از واردات چین از اتحاد شوروی گنجشک زنده بود تا دوباره تعادل را به طبیعت برگردانند و جمعیت حشرات را با افزایش تعداد گنجشکها کنترل کنند.

دخالت دولتها در اقتصاد ، فرهنگ و جامعه چیزی شبیه جنبش گنجشک کشی درچین است. کمونیستها اراده گرا بودند. آنها با نیات خوب، بزرگترین جنایات تاریخ را مرتکب شدند. مائو که تحصیلاتی در حد دیپلم موسطه داشت ، می‌خواست جامعه عقب مانده و فقر چین را با دستورالعمل‌های انقلابی به سرعت صنعتی و مرفه کند و تبعیض و نابرابری را بر اندازد. اما اقدامات او چون اراده گریانه و بر خلاف منطق تغییرات اجتماعی بود ، تعادل جامعه را به زد و نتایج معکوس به بارآورد و میلیونها انسان مثل موش آزمایشگاهی قربانی شدند.

#دستکاری_در_ساختارها #قلیان #کسب_و_کار #کشاورزی #واردات #چین #روسیه #دولت #سیاست

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}