logoooo

قوانین تجاری یا کم است یا بد

قوانین تجاری یا کم است یا بد

یکی دیگر از اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران معتقد است: در کشور یا قانون کم داریم، یا قوانین مزاحم و زائد هستند یا قوانین خوبی هم که وجود دارد با عدالت اجرا نمی‌شود. محمدحسین روشنک به صمت گفت: صنعت در سال‌های اخیر حوزه تجارت را که یکی از بخش‌های مهم در هر اقتصادی است، تحت‌تاثیر قرار داده به نحوی که قوانین و مقررات بازدارنده‌ای برای این بخش وضع شد. وی با بیان اینکه میان بخش تجارت با دیگر بخش‌های اقتصادی تبعیض وجود دارد؛ تصریح کرد: مالیات بر ارزش افزوده یکی از مهم‌ترین مشکلاتی است که درحال‌حاضر دست و پاگیر صادرکنندگان است. رییس اتحادیه صادرکنندگان استان خراسان رضوی گفت: زمانی که با کارت بازرگانی تجاری تصمیم به اخذ تسهیلات از بانک توسعه صادرات می‌گیریم، این بانک ۴درصد بهره اضافی می‌گیرد چون معتقد است عقود بازرگانی برای این امر ثبت می‌شود. این در حالی است که عقود بازرگانی مربوط به بازرگانی داخلی است و ارتباطی با تجارت خارجی ندارد. روشنک ادامه داد: دارندگان کارت بازرگانی تجاری باید هرسال کارت خود را تمدید کنند و این در حالی است که دارندگان کارت حوزه‌های دیگر مانند کشاورزی یا صنعت، کارت چند ساله دارند. باید پرسید این همه تبعیض برای چیست؟

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: موضوع مهم دیگر اینکه، برای وثیقه گرفتن، کسی که کارت بازرگانی از حوزه تجارت دارد باید ۲/۵ برابر دارندگان کارت بازرگانی حوزه‌های دیگر وثیقه بدهد. به گفته وی، صادرات از مالیات معاف است و در واقع هرکسی که در حوزه صادرات فعالیت دارد باید از مالیات معاف باشد یعنی ترخیص‌کار، حق‌العمل کار و دیگر فعالان این حوزه. روشنک با انتقاد از سیستم بانکی کشور، اظهار کرد: براساس قانون مجلس شورای اسلامی سهم صادرات از تسهیلات بانکی ۸ درصد است که در سال گذشته فقط ۰/۴ درصد محقق شده چون سود بانکی صادرات ارزان‌تر است. بانک‌ها نیز به سمت بنگاه‌داری رفته‌اند و توجهی به تولید و صادرات ندارند. 
رییس اتحادیه صادرکنندگان استان خراسان رضوی تاکید کرد: نباید واردات و واردکننده را بد تلقی کرد و انگشت اتهام به سمت آن گرفت چراکه صادرات خوب از زنجیره واردات مواد اولیه و تولید خوب تشکیل می‌شود.

#صادرات #دستکاری_در_ساختارها #اتاق #مالیات #قانون #بانک #کشاورزی #واردات #مواد_اولیه #تولید

https://www.smtnews.ir/trade/11309-%D8%AA%D8%AC%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%C2%AB%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D8%A8%D9%8F%D8%B1%C2%BB-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%AF.html

 

22/4/94 / گسترش صمت

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}