logoooo

واگن

در گفت‌وگو با فعالان تجاری مطرح شد

لزوم اصلاح ساختار انبارهای گمرکی

ترخیص کالا و انجام تشریفات و امور گمرکی مستلزم گذراندن زمان مشخصی است که در این مدت باید کالاهای مورد نظر در انبار نگهداری تا بتواند از طریق دریایی، زمینی و هوایی صادر یا وارد شود.

در این میان هرچند به گفته کارشناسان امر، انبارهایی که در کشور برای نگهداری کالاها وجود دارد مطلوب است، اما نیاز به اصلاح ساختاری و حتی افزایش تعداد آنها حس می‌شود. برخی از تجار برای استفاده از انبارها به بخش خصوصی خارج از گمرک نیز مراجعه می‌کنند و چه بسا از نبود امکانات کافی و تجهیزات و تعداد ناکافی انبارها هم انتقاد دارند. در این میان اما شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران تا حدودی در این بخش تاثیرگذار است به نحوی که در راستای خدمت‌رسانی در مبادی ورودی و خروجی کشور فعالیت دارد.

کالاها در کامیون می‌ماند
رییس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی خراسان رضوی نیز با انتقاد از اینکه در این استان انبارهای کافی گمرکی وجود ندارد، اظهار کرد: تعداد انبارها برای نگهداری کالاها بسیار بسیار کم است که در واقع این موضوع به یکی از مشکلات صادرکنندگان تبدیل شده است. محمدحسین روشنک در گفت‌وگو با صمت اظهار کرد: صادرکنندگانی که کالاهای خود را از طریق حمل‌ونقل ریلی جابه‌جا می‌کنند بیشتر دچار مشکل هستند. رییس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان خراسان رضوی، افزود: زمانی که کالا به گمرک وارد می‌شود، باید در کامیون‌ها بماند تا زمانی که واگنی برای تخلیه کالاها فراهم شود. وی در پاسخ به اینکه پس تکلیف برخی از کالاها که فاسدشدنی هستند مانند مواد غذایی، چه می‌شود؟ تصریح کرد: کاری نمی‌شود کرد، در کامیون‌ها می‌ماند تا واگن خالی شود. صادقی با اشاره به اینکه تعداد انبارها بسیار محدود است، تصریح کرد: گمرک باید با ساز و کاری مناسب و تلاش جدی در راستای افزایش این انبارها که امری ضروری محسوب می‌شود، اقدام کند.

#ساختارها #حمل_و_نقل #واگن #گمرک

 

://www.smtnews.ir/trade/3557-%D9%84%D8%B2%D9%88%D9%85-%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D9%85%D8%B1%DA%A9%DB%8C.html

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}