logoooo

سال مناسب صادراتی را در پیش نداریم

سال مناسب صادراتی را در پیش نداریم

رییس کانون کارآفرینان خراسان رضوی و رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی گفت: مقدار صادراتی که امسال افزایش داشتیم و حدود 40 درصد بود، معجزه نبود، بلکه یک تحول بود، اگر توانستیم از الان به بعد در یک سال آینده حجم و سقف صادرات خود را معقول نگه داریم، کار بسیار بزرگی انجام دادیم.

 به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، محمدحسین روشنک شب گذشته در مراسم تجلیل از صادرکنندگان خراسان رضوی در اتاق بازرگانی استان، اظهار کرد:  در این مراسم از حدود 30 نفر تقدیر می‌شود که چند نفر ملی و 27 نفر استانی هستند.

 وی با بیان اینکه ما مشکل واگن داریم که 20 سال است صادرکنندگان را اذیت می‌کند، عنوان کرد: خواهش ما این است که کمک کنند تا این درد ۲۰ ساله حل شود. من چند هزار بار، چند برابر اسم بچه خودم نام واگن را به زبان آوردم. این درد باید ریشه‌ای حل شود، وزارت راه و ترابری باید برای این کار همت کند، سازمان توسعه تجارت نیز باید به این بخش یارانه صادرات اختصاص دهد.

 روشنک افزود: یک سال و یک ماه است که کالای من در انبار سپاد مشهد مانده زیرا آن زمان واگن نبود و بعد نیز ممنوعیت صادرات ایجاد شد.

 رییس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی گفت: یک بار وزیر صنعت در تلویزیون بیان کند که ما مال شما را خوردیم و نمیدهیم، وگرنه بدهند، مال شرعی ما است. دولت حق ندارد با ما اینگونه رفتار کند، اگر ما یک روز بیمه، مالیات و پول بانک خود را ندهیم، با ما چکار می‌کند؟ یا بگویند طلب نداریم یا آن را بدهند.

 وی با اشاره به اینکه ما، اتاق و تشکل‌های بخش خصوصی برای توسعه صادرات تلاش کردیم، تصریح کرد: این طرح، طرح دائمی توسعه صادرات استان است که به تصویب کارگروه توسعه صادرات و شورای گفت‌وگوی استان رسید و در سفر هیات دولت در استان نیز تصویب شد، درخواست ما اجرای این طرح بوده که مفاد آن کاملا واضح است.

 روشنک بیان کرد: ما سال مناسب صادراتی را در پیش نداریم. مقدار صادراتی که امسال افزایش داشتیم و حدود 40 درصد بود، معجزه نبود، بلکه یک تحول بود. اگر توانستیم از الان به بعد در یک سال آینده حجم و سقف صادرات خود را معقول نگه داریم، کار بسیار بزرگی انجام دادیم.

 رییس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در خواست ما از صندوق ضمانت صادرات این است که به ما خراسانی‌ها به گونه دیگری نگاه کند. کشورهای آسیای میانی و افغانستان طرف حساب ما هستند، ما ال سی و گشایش اعتبار نداریم، بر این اساس به ما نگاه کند نه بر اساس مکان دیگر.

 

#صادرات #واگن #یارانه #کالا #مالیات #بانک #بخش_خصوصی #آسیای_میانه #افغانستان

 

http://khorasan.isna.ir/default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=142519

 

خبرگزاری ایسنا  – 27/10/1397

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}