logoooo

ملکه‌های زنبور عسلی که ایران را می‌سازند

ملکه‌های زنبور عسلی که ایران را می‌سازند
یکی از چهره‌های ماندگار کار و تولید خراسان رضوی گفت: در حال حاضر وضعیت فرهنگی و سیستم تبلیغاتی کشور، کارآفرین پرور نیست.
محمدحسین روشنک در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، با بیان اینکه کمبود کارآفرین در کشور یک مشکل اساسی است، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد کارآفرینان در کشور محدود است و جمع موجود نیز بعضا از استعداد لازم برخوردار نیستند.
وی ادامه داد: وضعیت فرهنگی و سیستم تبلیغاتی کشور نیز کارآفرین پرور نبوده و فیلم‌های تلویزیون معمولا کارآفرینان و تولیدکنندگان را چهره‌های غیرموجه و نامطلوب معرفی می‌کنند که این امر سبب ناامن شدن حوزه کسب و کار در کشور می‌شود.
روشنک با اشاره به اینکه دولت کارآفرین و کارفرمای خوبی نیست، تصریح کرد: شاید کسانی که در دولت کار می‌کنند از وضعیت خود راضی به نظر برسند اما این افراد تولید ناخالص ملی را بالا نمی‌برند بلکه این فعالیت کارآفرین است که با تلاش در بخش خصوصی به تولید و اشتغال منجر می‌شود.
عضو نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان رضوی با بیان این که کارآفرینی یک استعداد ذاتی و فردی بوده و موروثی نیست، تصریح کرد: چرا نباید دانشگاه یا مراکز فرهنگی وجود داشته باشد تا به شناسایی و پرورش استعدادهای کارآفرینان در کشور بپردازد؟
روشنک، کارآفرینان را به ملکه زنبور عسل تشبیه کرد و گفت: با وجود ملکه در یک کندو، تعداد زیادی زنبور عسل به کار مشغول می‌شوند و نقش کارآفرین در سیستم تولید دقیقا مانند ملکه زنبورعسل است.
رییس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی خراسان رضوی عنوان کرد: متاسفانه در حال حاضر تقاضا از عرضه کار بیشتر بوده و این سبب می‌شود کارگر به دنبال کار باشد و تامین رفاه برای او در جایگاه بعد قرار می‌گیرد.
وی درباره رابطه موجود بین کار و کارگر در کشور بیان کرد: در حال حاضر شرایط فرهنگی بین کارفرما و کارگران بسیار خوب است و این قشر از نظر فرهنگی مدافع هم بوده و از هم حمایت می‌کنند
#فرهنگسازی #رسانه #تولید #خصوصی #اشتغال #کارآفرینی #دولت 3رسانه
ایسنا – 10/2/1393
https://www.isna.ir/news/93021006643/

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}