logoooo

ترسیدن و ترساندن دوای درد کرونا نیست

 

 

ترسیدن و ترساندن دوای درد کرونا نیست

_ آیا وقت آن نیست که باهم مهربان شویم و دست از دعواهای سیاسی برداریم؟
_ چرا به آنجا نرسیده‌ایم که دست از متهم کردن این و آن در تمام موارد بویژه در خصوص کرونا برداریم؟
– آیا با متهم کردن شهرها و جمعیت‌ها ازجمله مشهد مقدس به انتشار کرونا که به فضای کسب و کار آن به گردشگر و زائر وابسته است دراز مدت با خسارت مواجه نمی‌کنیم؟ بهتر نیست برای حمایت از اشتغال جوانان شهرمان به اینگونه شایعات دامن نزنیم؟
-چگونه می‌توانیم قدر ایثار کادر پزشکی کشور و خانواده‌های آن‌ها را که امروز سربازان خط مقدم جبهه مقابله با کرونا هستند را بدانیم؟
چرا در فضای مجازی از هر مطلبی گفته می‌شود اما از ایثار نیروهای خدماتی بیمارستان‌ها، پرستاران و پزشکان سخنی گفته نمی‌شود؟
_ آیا نباید به مردم در مقابله با بیماری کرونا که امروز کشوری نیست که به این مریضی گرفتار نشده روحیه بدهیم و از انتشار اخبار دروغ و نگران کننده خودداری کنیم؟
-آیا واقعا کرونا مرگ و میر بیش از دیگر سرماخوردگی‌ها و آنفولانزاهای دیگر دارد؟ آمار کشتار سرماخوردگی و تصادفات که همین امروز چند برابر کشتار کرونا بوده و ده‌ها نفر معلول شده‌اند لحظه به لحظه خبر رسانی می‌شود؟
_ آیا بهتر نیست بجای اطلاع رسانی لحظه به لحظه فوتی‌های کرونا که اگرچه زیاد نیست لیکن هر فردی خود را جای یک فوتی قرار می‌دهند و استرس می‌گیرد توصیه‌های بهداشتی و روحیه ای از تلویزیون پخش شود؟
_ آیا اگر کشتار تصادفات نیز همین مقدار و به این حساسیت اطلاع رسانی شود مردم از خیابان، جاده و خودرو بخصوص ایرانی وحشت نخواهند داشت؟
_ آیا ترساندن بیش از اندازه مردم دوای درد کرونا هست؟ یا شرایط را بدتر می‌کند؟ یا این درست است به بهانه مبارزه با کرونا مردم را نسبت به باورهای دینی و دعا و مناجات بدبین کنیم؟
-آیا چینی‌ها با یک و نیم میلیارد جمعیت در هیچ کشور دیگری حضور ندارند که هرکس در هر کشوری به کرونا مبتلا می‌شود بگویند مربوط به ایران است؟ آیا این تبلیغات برعلیه ایران تحت فشار تحریم با چه هدفی است؟
-آیا در افغانستان و دیگر کشورهای همسایه سرماخوردگی کرونا وجود ندارند که به بهانه جلوگیری از کرونا حتی ورود واگن‌ها و کانتینرهای دربسته حامل کالای ایرانی را ممنوع کنند؟ امروز واقعا کشوری هست که بگوید کرونا آنجا نیست؟
– بیاییم ضمن کنار گذاشتن اختلافات سیاسی، همه کمک کنیم از این شرایط که اگر چه نیاز به مراقبت جدی و رعایت مسائل بهداشتی دارد ولی در فضای کنونی بیشتر به دنبال جوسازی و روحیه شکنی است به سلامت عبور کنیم.

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}