logoooo

رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان خبر داد: سومین پاویون اختصاصی اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی در مزارشریف

رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی گفت: با هدف تسهیل حضور بازرگانان و کاهش هزینه‌های نمایشگاهی اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی با پاویون اختصاصی در نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در مزارشریف حضور پیدا می‌کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی، محمد حسین روشنک از برگزاری دومین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف خبر داد و اظهار کرد: مزار شریف مهم‌ترین شهر شمال افغانستان به شمار می‌رود که از نظر تجاری بعد از کابل بزرگترین شهر این کشور محسوب می‌شود.

وی افزود: با توجه به نزدیکی جمهوری اسلامی ایران از نظر مساحت و همچنین از نظر فرهنگی به شمال افغانستان، بازار مزار شریف می‌تواند موقعیت مناسب تجاری را برای بازرگانان ایرانی به همراه داشته باشد. ضمن اینکه کشورهای رقیب ما همچون ترکیه و افغانستان دسترسی کمتری به این شهر دارند که خود مزیت دیگری است.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف اصلی اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی فراهم کردن شرایط مطلوب حضور بازرگانان در کشورهای هدف صادراتی است که در این راستا اتحادیه با پاویون اختصاصی در نمایشگاه‌ها شرکت می‌کند.

روشنک عنوان کرد: اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی بعد از حضور در نمایشگاه‌های بصره و شیمکنت، برای سومین بار با پاویون اختصاصی جهت رفاه بازرگانان استان و کاهش هزینه‌های نمایشگاهی در نمایشگاه مزار شریف شرکت می‌کند.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه چین و ترکیه برای ورود به بازار افغانستان برنامه‌ریزی می‌کنند، اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی با داشتن پاویون اختصاصی جهت حضور در این نمایشگاه به دنبال ثبات جایگاه بازرگانان خراسانی در این کشور است.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی یادآور شد: یک‌سوم فضای نمایشگاهی مزار شریف در اختیار تجار خراسانی قرار دارد که این موضوع نشان دهنده فعالیت مطلوب بازرگانان استان است.

  • 60 درصد تجار حاضر در نمایشگاه مزار شریف را خراسانی‌ها تشکیل می‌دهند

علیرضا صدرزاده، مجری برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف نیز در ادامه بیان کرد: این نمایشگاه با 1000 متر مساحت از 16 تا 19 آذر ماه امسال در محل کاخ مرمرین برگزار می‌شود که تاکنون 45 شرکت ایرانی برای حضور در آن ثبت‌نام کرده‌اند.

وی افزود: زمینه فعالیت تجار ایرانی حاضر در نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف شامل موادغذایی، مصالح ساختمانی، لوازم خانگی، لوازم بهداشتی و… است که در مدت سه روز برگزاری نمایشگاه به معرفی کالاهای خود می‌پردازند.

صدر زاده با بیان اینکه 60 درصد تجار حاضر در نمایشگاه مزار شریف را خراسانی‌ها تشکیل می‌دهند، گفت: امیدواریم برگزاری این نمایشگاه باعث ارتقاء سطح فعالیت‌های اقتصادی کشور در شمال افغانستان شود.

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}