logoooo

 خیز خراسان رضوی برای توسعه تجــــارت در آسیـــــــای میـانه

 

در اولین نشست تجاری-سرمایه‌گذاری ایران و قرقیزستان مطرح شد:

تأمین واگن و پرواز مستقیم

محمدحسین روشنک، رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی خراسان رضوی در این نشست با بیان اینکه هیچ گاه قرقیزستان ایران را تحریم نکرده است، بیان کرد: کشورهای غربی همان نگاهی را که به ایران دارند، به قرقیزستان نیز دارند، چراکه تصور می کنند این دو کشور دارای روابط خوبی با روسیه هستند. ازاین رو، خواهان رشد فرصت های اقتصادی ایران و قرقیزستان نیستند.

هرچند بسترهای خوبی برای توسعه روابط با قرقیزستان وجود دارد، موانعی دراین بین موجود است که با رفع آن ها می توان سرعت گسترش روابط بین دو کشور را افزایش داد.

دراین باره، باید به ضرورت ایجاد خط مستقیم پرواز بین ایران و قرقیزستان اشاره کرد. اگر چنین مسئله ای محقق شود، در مدت کوتاهی حجم مبادلات تجاری دو کشور افزایش می یابد.

همچنین، باید مسئله تأمین واگن های صادراتی برای انتقال کالا بین دو کشور نیز حل شود. اکنون کمبود واگن به یکی از موانع توسعه تجارت دو کشور تبدیل شده است.

درباره توسعه روابط تجاری دو کشور در زیرساخت های حمل ونقل و تبادلات مالی محدودیت داریم و تحقق افزایش تجارت بین دو کشور نیازمند توسعه این زیرساخت هاست.

قرقیزستان فرصت های خوبی برای همکاری های مشترک دارد، چراکه تولیدات مشترک در این کشور علاوه بر بازار قرقیزستان می تواند به چین، تاجیکستان، ازبکستان و سایر کشورهای آسیای مرکزی با تعرفه های مناسب صادر شود.

23 اردیبهشت 1402

🖇برای مشاهده متن کامل این خبر در وبسایت، به لینک زیر مراجعه کنید :

shahraranews.ir/fa/publication/13984/131019?to_date=1402/02/23&p_id=3

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}