logoooo

  اساس اقتصاد هر کشوری، واردات در کنار صادرات است

در نخستین نشست کمیسیون مدیریت واردات و بازرگانی داخلی اتاق خراسان رضوی مطرح شد؛

    اساس اقتصاد هر کشوری، واردات در کنار صادرات است

محمدحسین روشنک، عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی گفت: از ابتدای فعالیت دوره دهم هیات نمایندگان اتاق استان تلاش شد در انتخاب روسا و اعضای کمیسیون‌های تخصصی- مشورتی از حضور زنان و جوانان استفاده کنیم تا بتوانیم شعار «اتاق برای همه» را عملی کنیم.

متاسفانه سال‌هاست حوزه واردات و تشکل‌های وارداتی مظلوم واقع شده است. این در حالی است که اساس اقتصاد هر کشوری، واردات در کنار صادرات است و بدون واردات امکان صادرات وجود ندارد.

افراد زیادی ترکیه را به عنوان کشوری موفق در بسیاری از امور در نظر می‌گیرند. با این حال تاکنون کسی به این موضوع اشاره نکرده است که در ترکیه واردات هیچ کالایی ممنوع نیست و تعرفه‌های واردات بسیار نازل است. اگر ترکیه حجم بالایی صادرات دارد به دلیل وارداتش است، لذا از منتقدان به واردات درخواست داریم که وارداتی را مضر بدانند که مخل تولید باشد. در این راستا، کمیسیون مدیریت واردات و بازرگانی داخلی اتاق بازرگانی خراسان رضوی باید پیگیر مطالبه‌گری به منظور حل مشکلات وارداتی باشد که مخل تولید داخل نگردد.

 

در دوره گذشته اتاق، کمیسیون تجارت موضوع بازرگانی داخلی را تا حدی دنبال می‌کرد؛ اما متاسفانه از آن غفلت می‌شد که امیدواریم در این دوره بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

2 شهریور 1402

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}