logoooo

ارز فقط تک نرخی باشد

محمدحسین روشنک، رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی خراسان رضوی بر لزوم تک نرخی شدن ارز تاکید می‌کند و در این رابطه می گوید: متاسفانه برخی تصمیمات مسئولان دولتی مشکلات ارزی صادرکنندگان را دو چندان کرده است. کمیته ارزی قرار بود در سازمان توسعه تجارت باشد و مدتی هم [در این سازمان] بود و در این مدت مشکلات، مقداری کمتر شده بود؛ اما بانک مرکزی مجددا با دخالت‌هایش، این کمیته را از سازمان توسعه تجارت جدا کرد و زیر نظر کسانی قرار داد که اطلاعات کافی از این حوزه ندارند.

🔸بعد از سال‌ها کار در حوزه صادرات معتقدم این ظلم بزرگی به صادرکنندگان است که هنوز ارز ما تک نرخی نیست. این بی معناست که ارز را باید به کسانی بدهیم که میخواهند به تایلند و ترکیه بروند یا واردات انجام بدهند. ارز باید یک نرخ داشته باشد و آن وقت صادرکننده را ملزم کنند ارز حاصل از صادرات را به کشور بیاورد و بانک هم آن ارز را خریداری کند.

🔺دولت، بانک مرکزی و سازمان توسعه تجارت باید به نرخ روز، ارز را از صادرکننده بخرند و به نرخ روز هم به واردکننده و سایرین بفروشند و تکلیف نرخ را به این صورت یکبار برای همیشه روشن کنند. ارز چند نرخی فقط برای رانت است و پیشنهاد بخش خصوصی فقط یک کلمه است و آن، ارز تک نرخی است.

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}