logoooo

لغو برگزاری نمایشگاه اختصاصی ایران در ترکمنستان

لغو برگزاری نمایشگاه اختصاصی ایران در ترکمنستان

رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی گفت: نمایشگاه اختصاصی ایران در ترکمستان با اقدام این کشور لغو شده است.

محمدحسین روشنک در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: برخی از مشکلاتی مانند مشکل کنونی که در ترکمنستان برای مسائل اقتصادی به وجود می‌آید باید یک بار به صورت ریشه‌ای پیگیری و حل شود.

وی ادامه داد:هم اکنون شاهد هستیم که برای کامیون‌های ایرانی ترانزیت 1200 دلاری در نظر گرفته شده که این موضوع به صادرات به کشورهای آسیای میانه تأثیر بسیار زیادی دارد چراکه افزایش هزینه حمل و نقل سبب غیراقتصادی شدن صادرات شده و انجام آن را از توجیه خارج می‌کند.

رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی خراسان‌رضوی بیان کرد: مرز باجگیران یکی از مرزهای بسیار قدیمی در خراسان‌رضوی است که بیشترین ترانزیت به آسیای میانه و خاور دور در استان و حتی کشور از این مسیر انجام شده و تصمیم ترکمنستان می‌تواند بازارهای هدفی مانند ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و قزاقستان را تحت تأثیر قرار دهد.

روشنک خاطرنشان کرد: دولت باید در این حوزه وارد شود چراکه ترانزیت یکی از مشاغل اشتغالزا در خراسان‌رضوی بوده و عده زیادی در این حوزه مشغول به فعالیت هستند و ممکن است تبعات اقدام کشور ترکمنستان به بیکاری تعدادی از شاغلان در این حوزه منجر شود. وی تصریح کرد: همچنین لغو نمایشگاه اختصاصی ایران در ترکمنستان که به خواست این کشور انجام شده نشانه خوبی نیست که باید علت‌های آن مورد بررسی قرار بگیرد.

#صادرات #بیکاری #دیپلماسی #میانه #ازبکستان #تاجیکستان #قرقیزستان #قزاقستان #بیکاری #حمل_و_نقل #ترکمنستان

 

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}