logoooo

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تاکید کرد : تعامل بیشتر بخش خصوصی و دولتی برای افزایش صادرات

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تاکید کرد : تعامل بیشتر بخش خصوصی و دولتی برای افزایش صادرات

نشست هم‌اندیشی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اعضای کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان برگزار شد.

به گزارش شهرآرا، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در این جلسه با بیان اینکه در حوزه اقتصاد نیاز به هم‌فکری و تلاشی همهجانبه برای رفع مشکلات بخش تولید و تجارت داریم، گفت: در اقتصاد امروز خدمات و تولید باید به سمت کالاهای سرمایه‌ای حرکت کند، ازاین‌رو تولید استان‌ می‌بایست در راستای کالاهای با دوام تغییر رویه دهد.

مرضیه رضایی با اشاره به ضرورت تعامل بخش خصوصی و دولتی برای افزایش صادرات استان افزود: باید جهت‌گیری صادرات استان به سمت و سوی صادرات کالاهای با دوام تغییر کند.

وی با بیان اینکه امروز نیاز به برنامه‌ریزی و تدوین نگاه استراتژیک و حمایتی در سطح استان با هم‌فکری و وفاق جمعی همه بخش‌ها ضروری است، تصریح کرد: در گام فعلی برنامه‌ریزی و تدوین برنامه دو ‌ساله با همکاری کمیسیون تجارت استان مدنظراست.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در حوزه خدمات فنی و مهندسی می‌بایست سهم 20درصد از صادرات استان دراین‌گونه تولیدات و محصولات با تکنولوژی بالا حاصل ‌شود، از‌این‌رو فهرست این محصولات، مشخص و با هماهنگی گمرگ، آمار صادراتی آن‌ها به‌ طور جداگانه مشخص و احصا ‌شود.

همچنینرئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی خراسان رضوینیز با ابراز خرسندی از تلاش دولت برای استفاده از سرمایه‌های فکری در کشور گفت: حرکت مناسب دولت در تعامل سازنده با بخش خصوصی تاثیر‌خوبی بر فضای کسب و کار کشور گذاشته است.

محمدحسین روشنک با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین راه‌های برون رفت از مشکلات فعلی رونق صادرات می‌باشد، تصریح کرد: صادرات را باید با انگیزه اشتغالزایی در کشور و پر کردن ظرفیت‌های تولیدی و با یک برنامه‌ریزی صحیح و مدون اجرایی کرد.

وی با اشاره به ممنوعیت‌ها و محدودیت‌هایی که برخی مواقع برای صادرکنندگان ایجاد شده است، افزود: یکی از مطالبات صادرکنندگان از دولت حذف مالیات از صادرات می‌باشد که باعث ایجاد مشکلاتی برای صـادرات شده است. وی گفت: تکمیل زنجیره‌های تولید، افزایش کیفیت تولیدات، حفظ بازارهای منطقه، شناسایی بازارهای جدید و تقویت صادرات از راهبردهای این سازمان برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

همچنین عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی خراسان رضوی نیز در این جلسه با اشاره به نیاز به برنامه‌ریزی در سطح کشوری و استان برای نظم بخشی به قوانین و دستورالعمل‌های صادر شده در حوزه تولید و تجارت گفت: نظم بخشی به بخش‌نامه‌های باعث رفع برخی‌ ابهامات و در نتیجه بهبود فضای کسب و کار خواهد شد.

سیادت با بیان اینکه توجه به تشکل‌های بخش خصوصی که مورد تأکید دولت یازدهم قرار دارد، پیش نیاز رشد اقتصادی کشور است، گفت: تشکل‌های تولیدی استان با سازمان‌دهی و ورود قدرتمند در عرصه بازاریابی و عرضه محصولات به کشورهای همسایه می‌توانند علاوه بر فعالیت خود و درآمد‌زایی، پویایی اقتصاد استان را نیز به همراه داشته باشند.

 

#صادرات #مالیات #بازاریابی #دیپلماسی #تولید #اقتصاد_مقاومتی #دولت #خصولتی #دیپلماسی

http://khim.ir/main/?p=7207

17/10/1392 سایت خانه صنعت مشهد

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}