logoooo

دیروز دفاع مقدس امروز جهاد اقتصادی: روحیه جهادی رمز حماسه اقتصادی است

دیروز دفاع مقدس امروز جهاد اقتصادی:

 روحیه جهادی رمز حماسه اقتصادی است

 

در دوران دفاع مقدس، شاهد اتفاق عظیمی بودیم که هم دنیا را به حیرت واداشت و هم مقاومت نظامی و اقتصادی را معنا کرد و باعث شد ظرفیت ناشناخته‌ی ملت ایران در نظام مقدس جمهوری اسلامی برای جهانیان آشکار شود. استکبار جهانی متوجه شد با وجود فشارهای‌ همه‌جانبه و مسدود کردن تمام راه‌های رسیدن سلاح و برقراری تحریم‌های اقتصادی، ملت ایران به ایستادگی خود ادامه می‌دهد. دوران دفاع مقدس، جمله‌ی مقاومت در حوزه نظامی و اقتصادی را معنا و کاربردی‌کردن واژه‌ی‌ اقتصاد مقاومتی یادگاری بود که اولین‌بار پس از جنگ از سوی مقام معظم‌رهبری وارد ادبیات اقتصادی کشور شد؛ واژه و تجربه‌ی گران‌بهائی که یکی از دستاوردهای راهبردی و استراتژیک ملت ایران در هشت سال حماسه و ایثار است، تمرین واقعی برای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی به منظور خروج از اقتصاد تک محصولی، افزایش کیفیت تولیدات داخلی، و اصلاح الگوی مصرف و غلبه بر مصرف‌گرایی و توسعه صادرات و ایجاد اشتغال به منظور خنثی‌سازی تحریم‌ها از دیگر یادگاران دوران دفاع مقدس است .

ملت ایران جنگ را با پشتیبانیِ اقتصاد مردمی به پیش برد و توانست در مقابلِ کارشکنی‌ها و شیطنت‌های دشمنان به خوبی مقاومت کند . آن پیروزی شیرین در آن نبرد نابرابر، هدیه ی بزرگ الهی به ملت مقاوم و خداجو بود.

قلم اثر گذاشت اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد دفاعی نیست که مردم و نظام را در لاک دفاع وارد کند و هر روز به روزهای سخت‌تر فکر کنند؛ بلکه دقیقا یک استراتژی اقتصادی تهاجمی است که از مردم می‌خواهد با مقاومت در مقابل مشکلات و قرارگرفتن در سنگر مقاومت هر روز یک گام مؤثر به افق روشن اقتصادی و مقابله با تحریم‌ها بردارند.

آن بخش از ملت ایران که دوران دفاع مقدس را درک کرده اند میدانند حرکت‌ جهنده و رو به جلو باعث شد تا دنیا در دیدگاه تخاصمی خود نسبت به ایران برای جلوگیری از برپائی نظام اسلامی تجدیدنظر کرده و با پذیرش قدرت مردم فهیم ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی، با تغییر استراتژیک به فکر مهار آن برآید؛ تا بلکه لااقل بتواند از رسوخ تفکر مقاومت اسلام ناب محمدی در منطقه و جهان جلوگیری کند ، لذا از آن پس برنامه‌های بازدارنده و مهارکننده را انتخاب نمود و تصمیم گرفت با بهره گیری از تمام ظرفیت رسانه ای خود با یک دروغ بزرگ به دنیا بگوید نظام مردم‌سالار دینی جمهوری اسلامی نمی‌تواند بدون وابستگی به غرب و شرق اهداف خود را محقق کند ، ضمن اینکه لطمه زدن شدید به رفاه اجتماعی مردم ایران را پایه ریزی کردند که البته به دلیل ناپخته عمل کردن دولت نهم و دهم و عدم بهره گیری از تجارب دوران دفاع مقدس استکبار به توفیقات اندکی نیز دست یافت، اما ایران اسلامی با بهره گیری از می‌تواند با نسخه وحدت و اعتماد متقابل مردم و مسئولان که در دوران دفاع مقدس کارآئی خود را ثابت کرده است بر مکر و حیله قدرت‌های جهان فائق خواهد آمد . دریافت آموزه‌های آن دوران می‌تواند طراحی درست یک استراتژی اقتصادی صحیح و کارآمد را رقم زده و شرح وظایف همة بخش‌های اجرایی ، قانون‌گذاری، نظارتی و را در حوزه اقتصاد مشخص کند و با اعتماد بیش از پیش به مردم این نبرد سخت جهاد اقتصادی را نیز همچون حماسه هشت‌سال دفاع مقدس ملت ایران به پیروزی و سربلندی نهایی نزدیک کند. در این راستا باید ضمن دوری جستن از تجربه بی برنامه بودن دوران دولتهای نهم و دهم که با وجود پخش سریال ” یوسف پیامبر ” که اصل حرف آن ، درس اقتصاد مقاومتی قرآن کریم به امت اسلامی بود و هیچ اقدامی برای بهره گیری از آن نداشت و دشمن را به شوخی میگرفت و از ظرفیت هدایت سٌکان دار کشتی کمتر استفاده می‌نمود، به ظرفیت و توانایی‌های بومی، اعتماد کرده و مدیریت کار‌شناسی کشور را تقویت کنیم ، در این شرایط میبایست مسئولان نظام در راستای یک مقاومت هوشمند و هدفدار در جهت تحقق سخنان و رهنمودهای مقام معظم رهبری صادقانه باهم یک صدا شوند .

این اقدام مسئولین که یقینا با حمایت مردمی همراه خواهد بود باعث میشود تا دشمن نتواند از نرمش قهرمانانه در حین مذاکرات سوء استفاده کرده و خواستار تسلیم ایران اسلامی در مقابل خواسته‌های استکباری اش شود.

گروههای سیاسی نیز همچون دوران دفاع مقدس که خط قرمزشان هر حرف و اقدامی که باعث سوء استفاده دشمن می‌شد ، بود . اکنون در این جهاد نیز باید آنگونه عمل کنند ، لاکن چرا باید افرادی هرچند اندک یافت شوند که بر خلاف نظر سٌکان دار کشتی تاثیر منفی بر مذاکرات هسته ای داشته باشد ؟ آیا اینان خود را از مقام معظم رهبری و اکثریت قریب به اتفاق ملت که همراه و همگام رهبری هستند برای نظام جمهوری اسلامی دلسوزتر می‌دانند ؟

بیاییم از دوران دفاع مقدس درس بگیریم و مطیع سیاستهای نظام که پس از انجام کارشناسی‌های فراوان توسط مقام معظم رهبری بیان و ابلاغ می‌شود، باشیم .

همراهی امروز مسئولین نظام با خواسته‌های رهبری و مردم مقاوم باعث شادی روح شهدا و امام شهدا که ایثار و مقاومت را به اوج رسانده و برای ما به ارث گذاشتند ، خواهد بود .

هفته دفاع مقدس را با حفظ فرهنگ مقاومت نظامی و اقتصادی گرامی بداریم و به روح شهدا و امام شهدا درود بفرستیم و ایثارگران به یادگار مانده از آن دوران که همسنگر شهدا بوده و اکنون می‌توان کهنه سربازان خمینی (قدس سره) میشود خواندشان را محترم بشماریم که این حق ایثار و مقاومت است .

 

#برجام #دیپلماسی #اقتصاد_مقاومتی #ساخنارها #صادرات #اشتغال #سیاست #دولت #تحریم #قانون

2/7/93 – فراخبر

http://fara-khabar.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=662:diroozdefa-moghadas-emruz-jahad-eghtesadi&catid=2:eghtesad&Itemid=8

 

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}