logoooo

مارش پیروزی بعد از شکست‌

محمد حسین روشنک رئیس کانون کارآفرینان خراسان رضوی  در گفتگو با روزنامه صبح امروز 

اتفاقات اخیر در کشور علاوه بر اینکه شرایط اقتصادی را بر مردم بیش از پیش سخت کرد، موجب ایجاد ناامنی و خسارت‌های مالی و جانی شد. صدای اعتراض مردم به جای اینکه به گوش مسئولین برسد در بین فریاد اغتشاش‌گران گم شد و در نهایت باز هم مردم تاوان اشتباه دولتیان را با جان و مال خویش پرداخت کردند. در همین رابطه به گفت‌و‌گو با یکی از فعالین حوزه اقتصاد پرداختیم که در ادامه با هم می‌خوانیم.

رئیس کانون کارآفرینان استان خراسان رضوی در خصوص اتفاقات اخیر به خبرنگار روزنامه صبح امروز گفت: در پی افزایش نرخ بنزین و شرایطی که در جامعه به وجود آمد، گروه‌های مختلف ادعای پیروزی دارند درحالی که این پیروزی دروغین است و واقعیت ندارد و حقیقت این است که مارش پیروزی بر عملیاتی می‌نوازند که خود می‌دانند شکست خورده‌اند.

محمدحسین روشنک افزود: در ۸ سال دفاع مقدس چه در داخل کشور و چه در کشور دشمن، در زمانی که درعملیات‌ها شکست اتفاق می‌افتاد همانند زمان پیروزی مارش پیروزی نواخته و پیروزی اعلام می‌شد؛ درحال که خود می‌دانستیم شکست خورده‌ایم، در اتفاقات اخیر کشور نیز همین حالت وجود دارد. سه جبهه مختلف مارش پیروزی می‌نوازند که بعضی درست و بعضی کاملا دروغ است.

رئیس کانون کارآفرینان که خود بیش از ۷۰ ماه را در جبهه جنگ مقابل عراق بعثی حضور داشته، خاطرنشان کرد: گروه اول رسانه‌ها و ورشکستگان سیاسی فراری از کشور و دشمنان خارجی و دار و دسته ترامپ هستند؛ با وجود شکست سنگین در عملیاتی که ناامنی ایران و فراهم کردم اعتراضات مردم را ایجاد کرد، هر روز در رسانه‌هایی که بودجه آن‌ها توسط عربستان، انگلیس و آمریکا تامین می‎‌شود مارش پیروزی می‌نوازند که مردم ایران شاهد هستند این مارش کاملا دروغ  است و اوضاع کشور امن است. اگر توطئه دشمنان و تخریب‌های دست نشانده‌های داخلی ایران را جدا کنیم، اعتراضات مردم نسبت به نظام نبود. البته از جهت اینکه که دشمن توانسته است آشوبی به پا کند و جمعی از مردم بی گناه و گناه‌کار را به کشتن دهد و خسارت مالی وارد سازد، مارش پیروزی آن‌ها را می‌شود درست ارزیابی کرد.

وی تصریح کرد: مارش پیروزی دشمنان خارجی و داخلی که مارش پیروزی نسبت به اغتشاشات داخلی و کشته‌شدن عده‌ای از مردم و خسارات مالی درست است ولی اینکه مردم را مقابل نظام می‌دانند و تمام آشوب‌گری‌هایی را که خود به وجود آورده‌اند به پای مردم می‌گذارند، این مارشی دروغین است. مردم نسبت به اتفاقی که افتاد اعتراض داشتند ا‌ما متاسفانه دشمن خارجی با سواستفاده از شرایط موجود شعارهایی را در بین مردم وارد کرد و اعتراضات مردم را زیر پرچم شعارهای اغتشاش‌گران برد و به این شکل آشوب‌هایی که رخ داد را به مردم نسبت داد.

روشنک اذعان داشت: گروه دوم مسئولین و سران سه قوه و صدا و سیما هستند که اقتدار رهبری برای کنترل شرایط و پیروی مردم از ایشان را به حساب خود منظور و مارش پیروزی برای خود می‌نوازند، پیروزیی که متعلق به رهبری و مردم است نه تدبیر و مدیریت آن‌ها؛ پس این مارش پیروزی اگرچه برای اقتدار نظام و رهبری واقعی و بسیار با ارزش است، اما مارش پیروزی برای دولت مردان و سران قوا که نتوانسته بودند سنگرهای مستحکم برای جلوگیری از حمله دشمن ایجاد کرده و شرایط را کنترل تا از آشوب و خسارت و کشته شدن مردم جلوگیری کنند و اعتراضات مردم را سرکوب کردند؛ مارشی دروغین است.

مسئولین باید می‌دانستند دستکاری به این مهمی در اقتصاد کشور حتما عواقبی دارد که ممکن است دشمن از آن سو استفاده کند و متوجه نشدند تغییر نرخ بنزین حتما بهانه‌ای برای ایجاد اغتشاش در کشور به وجود خواهد آورد و متأسفانه به هشدارهای کارشناسان و دلسوزان نظام به خصوص در بخش خصوصی نیز بی توجهی کردند و تسلیم خواسته دشمن برای ایجاد بهانه شدند.

روشنک اضافه کرد درست است که نظام اقتدار کافی برای کنترل جامعه را دارد اما مدیریت بد و تصمیمات حساب نشده شرایط را برای حمله و سو استفاده دشمن فراهم کرد و در این میان خود و بیشتر مردم دچار خسارت مالی و جانی شدند. در حالی که به راحتی می‌شد از وقوع چنین اتفاقی جلوگیری کرد.

دبیر جبهه مردمی مشهد در پایان تاکید داشت تنها مارش پیروزی البته با خسارت سنگین خودی‌ها متعلق به مردم و مقام معظم رهبری است که توانستند دشمن را سرکوب و امنیت داخلی را به رخ جهانیانی که دل به آشوب‌ها بسته بودند بکشند و البته مارش پیروزی بی نتیجه دیگر را نیز می‌شود به حساب دشمنان که توانسته بودند ازغفلت و بی تدبیری متولیان و سنگرهای غیر مطمئن سو استفاده و خسارت به مردم تحمیل کنند گذاشت. مسئولین کشور لازم است فوری به فرمایشات رهبری عمل کرده و به استناد اصل بر برائت، حساب آشوب‌گران را از مردم معترض جدا کرده و فوری از خانواده‌های خسارت دیده دل‌جوئی و بازداشت شدگان را آزاد کنند.

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}