logoooo

طرح توسعه ایستگاه مطهری، به عنوان یک مرکز لجستیک، مدنظر قرار گرفته است

محمدحسین روشنک، رئیس کانون کارآفرینان خراسان رضوی در هفتادمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی در شرق کشور باید مسئله جاده ابریشم به عنوان یک اولویت در نظر گرفته شود و از توان خود در این زمینه استفاده کنیم. در حال حاضر استان خراسان رضوی نه از یک منطقه آزاد و نه از منطقه ویژه خوبی برخوردار است.

سال‌هاست که تقاضای بخش خصوصی این بوده تا ایستگاه ریلی شهید مطهری به عنوان مرکز ویژه تخلیه و بارگیری تعیین شود.

ضروری است تا از شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کشور تقاضا شود به این منطقه توجه ویژه‌ای صورت بگیرد. به همین استناد، باید در قالب طرحی ویژه، راه‌آهن مشهد به سرخس دو خطه شود.

طرح این تقاضا و پیگیری آن باید از همین امروز کلید بخورد چرا که مشخص نیست چه زمانی این مسئله به نتیجه خواهد رسید. با آزاد شدن مسیر واگن‌های ایرانی به آسیای میانه اتفاقات خوبی محقق خواهد شد…

 

در هفتادمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی مطرح شد:

ضرورت ایجاد هلدینگ شرکت‌های صادراتی و حمل و نقل به منظور خرید واگن های صادراتی

 

چالش‌های بخش خصوصی برای تامین واگن‌های صادراتی به عنوان یکی از دغدغه‌های اساسی تجار خراسان رضوی، یک بار دیگر در دستور کار شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی قرار گرفت و سه پیشنهاد برای حل مشکلات این بخش ارائه و تصویب شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی؛ علی اکبر لبافی، رئیس دبیرخانه این شورا در هفتادمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، یکی از شش دستور کار نشست مذکور را چنین تشریح نمود: عدم تامین واگن صادراتی به عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی صادرکنندگان خراسان رضوی و مشکلی ریشه‌ای در استانمان مطرح است در سنوات گذشته نیز جلسات مختلفی با دستگاه‌های ناظر و خدمات‌رسان در این خصوص برگزار شده و  تفاهماتی نیز حاصل آمده است اما تفاهمات مذکور نتوانست به طور اساسی مشکل استان را در زمینه کمبود واگن حل کند و تنها به صورت مقطعی تسهیل‌گری انجام گرفته است.

وی ادامه داد: به همین استناد، این موضوع در جلسات دبیرخانه شورا بررسی و برای حل ریشه‌ای آن، پیشنهادات ذیل ارائه گردید تا در جلسه حاضر به تصویب این شورا برسد.

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}