logoooo

۲۲ مرداد، روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی گرامی باد

در تشکل‌ها، نیت مهم است

اگر آنان که وقت خود را صرف تشکل‌گرایی می‌کنند با خلوص نیت باشند، در دنیا و آخرت پاداش عظیم خواهند داشت اما اگر ورودشان به تشکل برای نفع شخص و نگاه بخود باشد واقعاً به زیان تشکل و خود عمل خواهند کرد .

نگاه در تشکل باید برای رفع مشکل و منافع اعضا در چهارچوب اهداف اقتصادی کشور باشد که خود نیز به عنوان عضو تشکل از آن برخوردار می‌شود. این نگاه و هدف پاک و زیبا، توسعه محور و تشکل‌گرا ست.
اما اگر نگاه این باشد که برای رفع مشکل و منافع شخصی، برای ورود به تشکل تلاش شود اگر چه ممکن است مشکل دیگران نیز رفع و منافعشان تأمین و به تشکل‌گرایی کمک شود اما این کجا و آن کجا؟

نیت است که مهم است و برکت ایجاد می‌کند. حرف قلم درست بود اهداف افراد از حضور در مدیریت تشکل‌های بخش خصوصی مهم است.
تجربه نشان داده اگر هیئت مدیره و مدیر تشکلی برای اهداف تشکلاتی وارد میدان شده باشند توفیق همراهشان بوده است هر جا که اینگونه نبود آن تشکل از موفقیت دور افتاده است، ضمن اینکه شاغل بودن عملی افراد در حوزه‌ی تشکلی که در آن فعالیت می‌نمایند باعث می‌شود درک درستی از نیازهای آن فعالیت و اعضای تشکل داشته باشند، مواردی وجود داشته و دارد که افراد در مجموعه مدیریت تشکلی قرار گرفته‌اند که خود فعالیتی در آن زمینه نداشته و ندارند اینگونه افراد نمی‌توانند آنگونه که می‌بایست به صنف و تشکل خود خدمت کنند، افرادی باید در تشکل‌های اقتصادی نقش بپذیرند که خود صاحب و یا سهامدار بنگاه اقتصادی فعال باشند.

مواردی بوده است که تغییر مدیریت افراد از بنگاه‌های اقتصادی اثر منفی بر تشکل مربوطه گذاشته است. خوشبختانه نمره قبولی تشکل‌های بخش خصوصی استان نسبت به میانگین کشوری بسیار خوب بوده و می‌توان گفت در ردیف‌های اول توفیق خدمت به ایجاد فضای مناسب کسب و کار قرار دارد.

روابط عمومی کانون کارآفرینان خراسان رضوی

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}