logoooo

مطالبات کارآفرینان از رئیس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت: گره صنایع محور غرب مشهد باز شود

مطالبات کارآفرینان از رئیس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت: گره صنایع محور غرب مشهد باز شود

 

با حکم وزیر صنعت، معدن و تجارت، راضیه علیرضایی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی شد. پیش از این فخرموحدی، سرپرست سازمان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی بود‌. انتصاب راضیه علیرضایی به ریاست سازمانی که مسئولیت بخش عمده‌ای از تولید و توزیع استان را بر عهده دارد، بهانه‌ای شد تا با برخی کارآفرینان خراسانی گفتگو کرده و مهم‌ترین مطالبات آن‌ها را از وی جویا شویم.
حل مشکلات صنایع‌محور غرب مشهد
به گزارش شهرآرا، در همین رابطه عضو هیئت مدیره انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی با بیان اینکه تقویت تولید و رفع مشکلات کارآفرینان از مهم‌ترین مطالبات تولیدکنندگان خراسانی از رئیس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی است، گفت: در حال حاضر تامین ارز مورد نیاز تولیدکنندگان برای تامین مواد‌اولیه با مشکلاتی مواجه است؛ ازاین‌رو انتظار داریم این مسئله در زمان رئیس جدید سازمان حل شود.
حسین متین‌راد با اشاره به مشکلات صنایع محور غرب مشهد افزود: دهه۶۰ بود که براساس مصوبه دولت وقت مقررشد، توسعه صنایع در محور غرب مشهد متوقف شود، با این حال‌ به دلیل محدودیت در منابع آبی و زیرساختی در طول سال‌های بعد از تصویب این مصوبه، در عمل صنایع در محور‌غرب مشهد رشد یافت، مسئله‌ای که باعث شده هم‌اکنون صنایع مستقر در این قسمت به دلیل توسعه شهر مشهد با مشکلات عدیده‌ای مواجه شود.وی ادامه داد: صنایع محور غرب مشهد بخش درخورتوجهی از اشتغال در بخش صنعت این شهر را به خود اختصاص داده است؛ از‌این‌رو انتظار می‌رود مساعدت‌های لازم برای حل مشکل این محور صورت گیرد.
اتمام واحدهای نیمه‌تمام
همچنین دبیر‌خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز با بیان اینکه در حال حاضر پنج‌هزار واحد نیمه‌تمام در استان وجود دارد، گفت: اتمام این واحدها می‌تواند باعث تقویت تولید، همچنین اشتغالزایی و جلوگیری از هدر رفتن منابع ملی ‌شود.
فیروز ابراهیمی افزود: یکی از مشکلات صنایع استان، صدور بی‌رویه مجوزهای صنعتی است؛ ازاین‌رو از رئیس جدید سازمان صنعت‌، معدن و تجارت انتظار داریم، صدور مجوزهای صنعتی با توجه به پتانسیل‌های استان صورت بگیرد تا از هدر رفت سرمایه‌های ملی جلوگیری شود.
وی با اشاره به مدیریت بخش تولید و توزیع در سازمان صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: در صورت برنامه‌ریزی مناسب می‌توان نیازهای کالایی استان را از تولیدات خراسان رضوی تامین کرد. ابراهیمی ادامه داد: در صورت تحقق این مهم بخش تولید استان رونق بیشتری گرفته و تولید ملی تقویت می‌شود.وی با اشاره به مشکلات صنایع محور‌غرب مشهد بیان داشت: با وجود اینکه صنایع محور غرب مشهد نقش مهمی درتوسعه صنعت استان دارند، اما مصوبه منع صنعت در این بخش باعث مشکلات زیادی برای صنایع این محور شده است؛ از‌این‌رو انتظار می‌رود این مسئله در دوره ریاست جدید سازمان حل شود.
مشکلات واگن‌های صادراتی حل شود
همچنین صادرکننده نمونه کشوری و استانی نیز با استقبال از انتصاب علیرضایی به‌عنوان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: با توجه به سابقه خوبی که وی دارد، انتظار می‌رود‌ این انتصاب باعث شکوفایی بخش تولید و رونق صادرات در خراسان رضوی بشود.
محمد‌حسین روشنک افزود: از رئیس جدید سازمان صنعت و معدن انتظار می‌رود در ابتدای شروع به کار خود اقدام به برنامه‌ریزی جامع و مدونی برای افزایش صادرات استان بنماید تا بتوانیم به هدف رشد صادرات دست یابیم.
رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی خراسان رضوی با اشاره به همسایگی استان با کشورهای آسیای‌میانه و افغانستان تصریح کرد: حل مشکلات توسعه صادرات به این مناطق و پیگیری رفع مشکلات واگن‌های صادراتی یکی دیگر از مطالبات کارآفرینان خراسانی از رئیس جدید سازمان به شمار می‌رود.
تاکید بر حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان مشهدی
از زمان ادغام وزارتخانه‌های صنایع و بازرگانی، مدیریت توزیع کالاها و نظارت بر بازار در وزارت صنعت، معدن و تجارت تمرکز شده است. این مسئله باعث شد تا با رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان مشهد گفتگو کرده و مطالبات مصرف‌کنندگان از رئیس جدید سازمان صنعت و معدن و تجارت استان را از وی جویا شویم.
در همین رابطه رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان مشهد با بیان اینکه تاکنون توجه به حقوق مصرف‌کنندگان در چرخه اقتصادی کشور کمتر از حد انتظار نبوده است، گفت: انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، تشکلی غیردولتی است که با هدف حمایت از مصرف‌کنندگان تشکیل شده است؛ از‌این‌رو انتظار می‌رود این تشکل در دوره ریاست جدید تقویت شود.
سیدجلال فیاضی با اشاره به سکونت 50درصد جمعیت استان در مشهد بیان داشت: این موضوع باعث می‌شود تا توجه به حقوق مصرف‌کنندگان در این شهر اهمیت ویژه‌ای بیابد؛ از‌این‌رو انتظار می‌رود براساس قانون زمینه‌های لازم برای تعویض بخشی از اختیارات سازمان به این انجمن صورت بگیرد.وی با بیان اینکه حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان از بخش تولید آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: ایجاد تعامل بین انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و بخش تولید می‌تواند باعث توجه بیشتر به حقوق مصرف‌کنندگان ‌شود.
 #تولید #مصرف_کننده #تشکل‌ها #دستکاری_در_ساختارها #صادرات #واگن #کارآفرینی #دولت #بازار #افغانستان #واگن

7/10/1392- روزنامه شهرآراء

http://shahraraonline.ir/news/28293

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}