logoooo

همه دعوتید

♦️رئیس کانون کارآفرینان خراسان رضوی در مراسم افتتاح «کافه کارآفرینی»:

همه دعوتید

روشنک: جوانان ما هیچ وقت منتظر رانت ویژه­ خواری، رانت بنگاه اقتصادی و رانت کارخانه­ خواری نباشند.

رییس کانون کارآفرینان خراسان رضوی گفت: اولین کافه کارآفرینی استان خراسان رضوی به همت کانون کارآفرینان استان با امضای تفاهم­ نامه چندجانبه با اداره تعاون، کار و امور اجتماعی و کانون­های کارآفرینی در سطح کشور حول محور همکاری­های فی مابین برگزار شد.

به گزارش «صبح امروز» محمدحسین روشنک روز یک­شنبه در افتتاحیه کافه کارآفرینی استان خراسان رضوی که در هتل پارس برگزار شد، افزود: کارآفرینی علم است و فرصت تبدیل آن به فرصت­های ارزش افزوده، اشتغال مستمر توام با ریسک­ پذیری و آینده­ نگری، خلق ثروت و ارزش­ آفرینی، مبارزه با بیکاری و آسیب­های اجتماعی و برون رفت از حس ناامیدی است.

وی خاطرنشان کرد: کارآفرینان اقتصاد در سازمان­ها را زنده نگه می­دارند. ابعاد کارآفرینی فراتر از تبدیل فرصت­ها و در واقع نوعی فرصت ­پروری است. باید به خلق ایده توجه ویژه ­ای داشت تا در فرصتی مناسب بتوان در راستای آن تلاش کرد.

رئیس کانون کارآفرینان تصریح کرد: کافه کارآفرینی بستری مناسب برای شکل­گیری ایده­های سیال و خلق نوآوری در کنار بزرگان اقتصادی و پیشکسوتان و پرورش مدل ذهنی با تلاش و تحقیق است.

روشنک بیان کرد: کافه کارآفرینی یا پاتوق کارآفرینان یک طرح و تفکر ملی است که جوانان و پیشکسوتان و نخبگان اقتصادی در سراسر کشور با تبادل نظر و ایده، زمینه اشتغال در کشور را رو به بهبود پیش برند.

رییس کانون کارآفرینان اظهار کرد: باید پذیرفت تا زمانی که میدان را برای جوانان باز نکنیم، آن­ها امکان آمدن را نخواهند داشت. البته جوانان هیچ وقت منتظر رانت ویژه­ خواری، رانت بنگاه اقتصادی و رانت کارخانه­ خواری نباشند. چرا که باید تلاش کنند تا به دست آورند. ما نیز باید کمک کنیم. من هم باید بپذیرم که باید تحویل بدهم. این دو در کنار هم کامل می­شود.

روشنک تاکید کرد:کارآفرینان با تلاش بی ­وقفه و بی­ چشم­ داشت در بخش خصوصی، تشکل­ها، هیات­های مدیره اتاق بازرگانی و سایر بخش­های اقتصادی، زمینه پویایی اقتصاد را فراهم نموده­اند.

وی ادامه داد: در طی سالی که گذشت، به عنوان بخش خصوصی خواستار اقداماتی از بخش دولتی و به ویژه استانداری محترم در زمینه بخش­نامه­ ها، اعطای جایزه صادرات، گشایش اعتبار برای بخش تولید بودیم.

 

رییس کانون کارآفرینان افزود: فعالین اقتصادی بخش خصوصی استان خراسان رضوی، خادمان عرصه تجارت و تولید و صنعت هستند و به طور جدی با مثلث اقتصادی و توسعه استان همراه و همگام هستند.

 

روشنک اذعان کرد: این کافه به همت جوانان پایه ­ریزی و برنامه ­ریزی شد تا امکانی فراهم شود که تمامی پیشکسوتان عرصه تولید و تجارت دورهم جمع شوند و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند. این مکان در بعد از ظهرها در همین مکان هتل پارس ادامه خواهد داشت.

 

وی تاکید کرد: اگرچه نظرات نخبگان اقتصادی اغلب متفاوت است، اما باعث پیشرفت و توسعه اقتصاد استان و کشور می­شود. در همه تشکل­ها اعم از کانون کارآفرینی، خانه صنعت و معدن و انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی هدف این است که یکدیگر را بیشتر دوست بداریم.

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}