logoooo

مظلوم امام رضا

مظلوم امام رضا

این دستور حاصل دل نوشته یا شاید شانس قلم بوده است.

پروردگار متعال را شاکرم، شاید اتفاقی یادداشت مورخ 18 شهریور 1402 قلم به استحضار مقـامـات کشـوری خراسـانی به‌ویژه
دکتر رئیسی رسیده و باعث برکت شده است.

لذا آیت‌الله رئیسی، ریاست جمهری اسلامی ایران در جلسـه با دستگاه‌های خدمت‌رسان به زائران رضوی بیان داشته: آزاد راه حرم تا حرم جز اولویت‌های مهم ماست و آقای منصوری، معاون اجرایی زمانبندی پروژه را در سطح ملی پیگیری کنند تا این خدمت برای زائران امام رضا (علیه السلام) تسریع شود.

امیداست برای اجرای راه آهن برقی تهران -مشهد و طرح ثامن نیز که حق خراسان بزرگ است دستور جدی صادر شده باشد.

بخش های از یادداشت ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

امسال نیز سفر و زیارت اربعین با موفقیت نزدیک به پایان است، سال‌هاست شاهدیم علاقمندان به رزمندگان و ایثارگران کربلا به ویژه سالار شهدا از قبلِ محرم، خود را برای دو ماه عزاداری و عشق بازی با شهدای عاشورا آماده می‌کنند، هم زمان نیز راهپیمایی و زیارت اربعین، دل‌های بسیاری را به سوی خود می‌کشاند.

خوشبختانه حاکمیت و دولت در بیش از ده سال گذشته به تدریج زیرساخت‌های این سفر معنوی را در استان‌های هم مرز عراق و حتی داخل عراق فراهم کرده و می‌کنند. برای مثال در استان ایلام و … بزرگراه‌های مهمی ساخته و می‌سازند.

این مهم را از همان شروع محرم با تشکیل ستادها و قرارگاه‌های ویژه و بسیج همه مسئولین کشوری برای حمایت و پشتیبانی از این سفر عاشقانه برنامه‌ریزی و با تبلیغات فراوان در صدا و سیما پیگیری می‌کنند، اقدامی بسیار با ارزش که واقعا قابل تقدیر است.

قلم، ضمن تقدیر از این همه همت و عشق برای برگزاری راهپیمایی و زیارت با ارزش اربعین امام حسین (ع) هدفی ویژه از نوشتن این یادداشت دارد و می‌خواهد ضمن حمایت از مراسم اربعین، آن را بهانه قرار داده قدری از مظلومیت امام مهربانی‌ها حضرت رضا (ع)، مشهد مقدس و خراسان بزرگ که مردم محرومش منت مشهدی بودن مسئولین کشور را نیز به گردن دارند، بنویسد تا گلایه و شکایت خود را مطرح کند، و اعلام نماید مگر نه این است که در تمام ایام سال به خصوص آخر ماه صفر که رحلت پیامبر رحمت (ص)، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) در آن قرار دارد همه مسلمانان به ویژه شیعیان جهان و به خصوص هم‌میهنان عزیز خودمان به عشق زیارت مولای خود، امام مهربانی‌ها، می‌خواهند به خراسان سفر و به حرم مطهر آقا مشرف شوند؟!

مگر نه اینکه گفته می‌شود سالانه بیش از ۳۰ میلیون زائر به مشهد مقدس مشرف می‌شوند پس چرا در هیچ سالی آنگونه که باید فضای تبلیغات در رسانه ملی ایجاد نمی‌شود؟

چرا حتی یکی از آن قرارگاه‌ها و ستادها و بسیج همه جانبه مسئولین کشوری برای حمایت و پشتیبانی و آماده سازی زیرساخت‌ها به ویژه جاده‌ها، حمل و نقل، اسکان و سهمیه از کالا‌های اساسی در خراسان‌های سه گانه تشکیل و مهیا نمی‌شود؟!

چرا باید سهم خراسان بزرگ «استان‌های سه گانه » و ۳۰ میلیون زائر امام مهربانی‌ها از نزدیک به بیست هزار (۱۹۸۹۴) کیلومتر بزرگراه‌های کشور، فقط ۳۰ کیلومتر «یعنی نزدیک صفر درصد» باشد ؟! آن هم برای خراسان بزرگی که در دفاع مقدس و مقابله با بعثی‌های عراقی سهم ۸ درصدی در کشور داشته است؟

چرا با اینکه از ده‌ها سال قبل، قرار بوده راه آهن برقی برای قطارهای پر سرعت تهران-مشهد ساخته شود، هنوز در حد حرف باقی مانده است؟!

چرا بعد از ۲۵ سال که قرار بوده بافت فرسوده پیرامون حرم مطهر رضوی «منطقه ثامن» حداکثر طی ده سال بازسازی و به زائرین تقدیم شود، همچنان مخروبه و نیمه کاره رها شده، با این وجود نه تنها هیچ حمایت کشوری صورت نمی‌گیرد، هیچ اعتباری تخصیص نمی‌یابد و هیچ تصمیم کشوری برای بازسازی آن منطقه اتخاذ نمی‌گردد، بلکه وزارت راه و شهرسازی ضمن مداخله منفی در اجرای طرح ثامن وجوه حاصله از فروش زمین‌هایی که با پول منطقه ثامن تملک شده را به مرکز منتقل می‌کند؟! و ده‌ها چرای دیگر که باشد برای نوشته‌های بعدی قلم.

یادداشت که به اینجا رسید، قلم خود نوشت شاید از آن جهت به خراسان بزرگ و مشهد مقدس و زائرین امام رضا (ع) توجه نمی‌شود که از یک طرف ثابت کنند امام رضا (ع) همچنان مظلوم و غریب است و از طرف دیگر بگویند ببینید رئیس جمهور و رئیس مجلس که خراسانی و مشهدی هستند، به دلیل خلوص معنوی سنگین برای همه استان‌های کشور به جز خراسان‌ها فعالیت مخصوص داشته‌اند.

 

 

 

این دل نوشته نیز از آن‌جهت نوشته شـــــــد که اولا مقامات به‌ویژه آیت‌الله رئیسی فراموش نکنند چه قولی داده‌اند دوما خراسانی‌ها بصورت جدی مطالبات خود را

پیگیری نماینـد.

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}