logoooo

تصویب احیای وزارت《بازرگانی》در خانه ملت

♦️تصویب احیای وزارت 《بازرگانی》در خانه ملت

#یادداشت

🖌محمد حسین روشنک

 

رییس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان خراسان رضوی

3 مهر 98

 

با تلاش و پیگیری علاقمندان به حوزه تجارت، مجلس شورای اسلامی تشکیل وزارت بازرگانی را تصویب کرد

 

✓ سال ها قبل زمانی که هنوز وزیر صنعت و معدن نشده بود آرزوی ادغام وزارت بازرگانی در وزارت صنعت ، معدن را داشت انگار می دانست قرار است آقای روحانی رییس جمهور و ایشان وزیر خودرو و پتروشیمی شود.

آن زمان بسیاری از جمله این قلم نوشتند و گفتند اگر این آرزو بر آورده شود حوزه تجارت و به دنبال آن اقتصاد کشور خسارت بسیار خواهد دید.

با این حال دولت جناب احمدی نژاد آرزوی وی را برآورده کرد و زمینه محول کردن وزارت همه کاره و هیچ کاره صنعت، معدن و تجارت به جناب وزیری که اتفاقا علاقه زیادی به خودرو و پتروشیمی _که حالا باید دارو را نیز به آن اضافه کرد_ محول شد.

دولت اول تدبیر و امید با بی تدبیری نقشه دولت قبل را اجرا کرد و شرایط نابودی حوزه تجارت بصورت کامل فراهم شد.

✓ اما روز چهارشنبه سوم مهر ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی در جلسه ای تاریخی نه از جهت تصویب این قانون «بلکه از نظر دعوای دو جریان اصولگرا طرفدار جناب آملی و جناب احمدی نژاد که در آینده و فصل انتخابات از این زیاد خواهیم شنید مانند آنچه از دعوای دو آیت الله که اتفاقا از سران همین دو جریان هستند پیش از این شنیدیم و هزینه سنگین برای نظام داشت»

به حقیقت آنچه قلم ها در خصوص نیاز به مدیریت واحد تجارت کشور نوشتند و سال ها پیگیری کردند رسیده و تشکیل《وزارت تجارت》را تصویب  کردند.

✓ اکنون اگر قدرتمندان حامی وزارت صنعت، معدن و تجارت «چون سرهم کنندگان خودرو، مصرف کنندگان مواد خام ارزان قیمت پتروشیمی، بسته بندی کنندگان دارو، واردکنندگان کالا های با کارت های بازرگانی تولیدی و اجاره ای» اجازه دهند، امکانات وزارت بازرگانی به وزارت جدید منتقل شود و علاقمندان این حوزه تلاش مضاعف در جبران این چندسال عقب ماندن حوزه تجارت به خرج دهند، امیدواریم که حوزه بازرگانی کشور دوباره بازسازی شود.

 

#ساختارها #ادغام #بازرگانی #اقتصاد_مقاومتی

#روشن

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}