logoooo

توسعه فرهنگ سلامت محور

توسعه فرهنگ سلامت محور

  محمدحسین روشنک، رئیس کانون کارآفرینان خراسان رضوی در دومین جلسه کمیسیون سلامت اتاق اظهار داشت: کمیسیون سلامت، یک کمیسیون نوپاست که باید مسیر خود را پیدا کند. به چنین کمیسیونی در اتاق نیاز داشتیم و تلاش کردیم تا شکل گیری آن برابه منظور پرداختن اتاق به موضوعات این حوزه محقق شود.

کمیسیون سلامت اتاق مشهد مصداق عینی شعار «اتاق برای همه» به تصویر کشیده است. هرکدام از شما عضوی موثر از خانواده بزرگ اتاق هستید و باید در جهت رفع کاستی های موجود با ارائه پیشنهادات سازنده در جهت بهبود اتاق اقدام کنیم. شما اعضای کمیسیون سلامت در کنار یکدیگر با همدلی و همکاری خود هدایت و رهبری وضعیت سلامت و بهداشت استان را در دست گیرید.

اولین وظیفه کمیسیون سلامت توسعه فرهنگ سلامت محور در جامعه است. نیاز است سلامت محور بودن را به رسمیت بشناسیم و حرکت جامعه به سمت سلامت محوری سبب کاهش چشمگیر هزینه های بهداشت و درمان می باشد.

دومین وظیفه توسعه فرهنگ امدادمحوری است. اهمیت درمان به منظور اشاعه سلامت در جامعه و توسعه فرهنگ امداد محوری، می‌تواند از اضلاع فعالیت کمیسیون سلامت اتاق بازرگانی باشد. اتاق بازرگانی یکی از تشکل های مردمی بود که در دوران کرونا پای کار آمد و به این عرصه ورود کرد اما در آن زمان جایگاهی برای حوزه سلامت در اتاق مشهد وجود نداشت و عدم وجود کمیسیونی تخصصی در اتاق مشهد ملموس بود.

سومین وظیفه: درمان

8 شهریور 1402

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}