logoooo

 اتاق بازرگانی، قفل شد

 

محـمــد حســـین روشنک، عضو هیـات رئیسه اتاق بازرگانی مشهد گفت: اتاق باید از مسائل سیاسی دور بماند و اینکه برخی زمین بازی سیاسی را وارد اتاق کنند، کار درستی انجام نمی‌دهند و سلاح ورزی باید مشکلات خود با دستگاه‌های نظارتی را حل کند.

اشتباهی که الان صورت گرفته این است که گفته می‌شود چرا دولت و قوای حاکمیتی در انتخابات دخالت می‌کنند در حالی‌که دولت و ارگان‌های دولتی به اصل انتخابات اتاق بازرگانی کاری ندارند و فقط اعلام کردند که فرد انتخابی به عنوان ریاست اتاق بازرگانی صلاحیت لازم را ندارد.

از روز اول به هیأت رئیسه اتاق بازرگانی و سلاح ورزی توصیه کردم که با ارگان‌های نظارتی مذاکره کنید.

الان مشکل بر انتخاب یک فرد بخصوص است و حاکمیت معتقد است که فرد انتخاب شده صلاحیت لازم را ندارد و این حق حاکمیت است و باید دستور ارگان‌ها اجرا شود زیرا پیروی نکردن از قانون عواقب جبران ناپذیری دارد. ‌

اتاق بازرگانی مشاور سه قوه است و اگر قوا اعتمادی به رئیس اتاق بازرگانی و اجازه حضور در شوراها را نداشته باشد، چگونه می‌تواند مشاور باشد؟

به چه حقی افراد سیاسی در مسائل اتاق بازرگانی دخالت می‌کنند، سلاح ورزی با خط خود نامه استعفایش را نوشته است، چه کسانی آمده‌اند و گفته‌اند استعفا ندهد؟

بنده از طرفداران سلاح ورزی هستم اما وظیفه من نظارت بر افراد اتاق بازرگانی نیست و این برعهده برخی ارگان‌هاست که آنها هم به وظیفه خود عمل کردند و گفته‌اند سلاح ورزی صلاحیت ندارد، حتی اگر اشتباهی هم شده باشد، باید گفت‌وگو کنیم و نباید اتاق را به جنگ خیابانی ببریم.

برای مثال جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی که دو ماه یک بار در مشهد برگزار می‌شود را به یکباره تغییر می‌دهند، مشخص است که این نوعی لشکرکشی است. بازهم تأکید می‌کنم اتاق بازرگانی نباید در سیاست دخالت کند همچنین منتقدان حاکمیت نیز نباید انتقاد از حاکمیت را از زبان اتاق بازرگانی بیان کنند، گروه‌های طرفدار حاکمیت نیز نباید زمین بازی خود را به اتاق بازرگانی بکشند زیرا اتاق ارگان اقتصادی است و باید از مسائل سیاسی دور باشد.

18 تیر 1402

برای مشاهده متن کامل این خبر در وبسایت، به لینک زیر مراجعه کنید :

mshrgh.ir/1506841

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}