logoooo

عضو اتاق مشهد:همایش‌های بخش خصوصی توسط تشکل‌ها برگزار شود

محمد حسین روشنک عضو اتاق مشهد در گفتگو با اتاق نیوز در این باره گفت:شاید بتوان گفت تنها حسن برگزاری این همایش‌ها ایجاد شغل‌های جدید است و عملا تاثیری در بهبود شرایط اق

محمد حسین روشنک عضو اتاق مشهد در گفتگو با اتاق نیوز در این باره گفت:شاید بتوان گفت تنها حسن برگزاری این همایش‌ها ایجاد شغل‌های جدید است و عملا تاثیری در بهبود شرایط اقتصادی کشور ندارند.

اتاق نیوز- برگزاري همايش‌هاي متعدد‎ ‎با موضوعات مختلف و از سوي دستگاه‌هاي گوناگون، اين روزها به خاطر حجم برگزاري آنها‎ ‎به موضوعي عادي تبديل شده است‏‎. پرسش اينجاست که چه بخشي از همايش‎ ‎ها و سمينارهاي متعدد و اغلب پرهزينه اي که برگزار مي شوند، ضروري هستند و آیا برگزاری همایش‌های پرهزینه توسط بخش خصوصی در پیشبرد اهداف اقتصادی تاثیرگذار بوده است؟پایگاه خبری اتاق نیوز در نظر سنجی این هفته خود به این موضوع پرداخته است. محمد حسین روشنک عضو اتاق مشهد در گفتگو با اتاق نیوز در این باره گفت:شاید بتوان گفت تنها حسن برگزاری این همایش‌ها ایجاد شغل‌های جدید است و عملا تاثیری در بهبود شرایط اقتصادی کشور ندارند. روشنک افزود:این همایش‌ها بر حسب ضرورت و نفع شرکت‌های خصوصی انجام می‌شود و نه بر حسب نیاز جامعه،بنابراین کمکی به رشد و توسعه اقتصاد کشور نمی کند. اگر نیازی به برگزاری همایش در زمینه‌های اقتصادی باشد باید توسط سازمان‌های دولتی انجام شود و دلیلی ندارد که بخش خصوصی اقدام به برگزاری همایش‌های پر هزینه کند.اگر هم قرار است همایشی برگزارشود باید با انجام کار کارشناسی و اطمینان از این که خروجی خوبی برای این بخش خواهد داشت؛توسط تشکل‌ها برگزار شود. وی همچنین گفت:متاسفانه اکنون هدف از برگزاری همایش تبدیل به حاشیه شده و بیشتر از این که خود همایش ،هدف و خروجی آن مدنظر قرار گیرد ؛پر زرق و برق بودن آن مورد توجه برگزار کنندگان قرار دارد و به همین دلیل است که روزانه همایش‌های مختلفی در سطح کشور توسط دولت و بخش خصوصی برگزار می‌شود بدون این که نتیجه خاصی داشته باشد. این عضو اتاق مشهد تصریح کرد: البته همایش‌های آموزشی از این قاعده مستثنی است و اتاق‌ها و سایر بخش‌های خصوصی هم می‌توانند وارد این مقوله شوند.

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}