logoooo

قمار ارز در بازار

قمار ارز در بازار

یادداشت محمد حسین روشنک ، رئیس کانون کارآفرینان استان در روزنامه صبح امروز
– در یاداشت‌های قبل اشاره شد بازار خرید و فروش دلار با بیش از قیمت ۷۵۰۰ تومانی ، بازار منطقی خرید و فروش و اصلا بازار نیست.
چرا که یک نوع ریسک و قمار است که چون دستگاه‌های مسئول و مجریان قانون با وجود مصوبه مجلس شورای اسلامی با آن در میدان‌های شهر‌ها از جمله کوچه ثبت مشهد مقابله نمی کنند.
به نظر می‌رسد که به نوعی قبح شرعی و عرفی آن نیز کاسته شده است. نباید از بالا و پایین رفتن‌های نرخ دلار در این شبه بازار نگران باشیم.

این را از آن جهت می‌گویم که ممکن است آنان که بازارگردانان و «قوری داران » این معرکه هستند مجدد دلار را به ۲۰ هزار تومان هم برسانند ولی این قلم مطمئن است مجدد به همان حدود ۱۱ هزار که دولت در شرایط فعلی دوست دارد باشد، بر میگردد و اجازه نمی دهد کمتر شود.
در نهایت نیز ناگزیر به نرخ واقعی و خارج از «قوری داری » دولتی و غیر دولتی که همان ۷۵۰۰ تومان است برخواهد گشت.
ضرورت در این است که به امروز کاری نداشته باشیم با وجود این که جمعی در بازار ارز به خود مشغولند و ثبات در این بازار غایب زمیانه است، این قلم کم جوهر و از رنگ و رو رفته همان گونه که قبلا نیز نوشت تنها امیدوار است که مال باختگان دلار در آینده چون مال باختگان سکه ثامن، پدیده ، ثامن الحجج و موسسات مالی غیرمجاز از سر استیصال محوطه جلوی مجلس شورای اسلامی واستانداری‌ها را اشغال نکنند .

 

#دستکاری_در_ساختارها #ارز #پدیده #موسسات #بازار #امنیت #فرهنگسازی 3رسانه

http://sobhe-emrooz.ir/?p=34776

صبح امروز

17/7/97

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}