logoooo

 عبور از روزهای سخت اقتصاد با رفتار اعتدالی و روحیه انقلابی امکان پذیر خواهد بود/ نخبگان جوان و خبرگان باتجربه خود را برای انتخابات اتاق بازرگانی آماده کنند

محمدحسین روشنک، رئیس کانون کارآفرینان خراسان رضوی در گفتگو با صبح مشهد مطرح کرد:

عبور از روزهای سخت اقتصاد با رفتار اعتدالی و روحیه انقلابی امکان پذیر خواهد بود/ نخبگان جوان و خبرگان باتجربه خود را برای انتخابات اتاق بازرگانی آماده کنند

اطمینان دارم مشکلات اقتصادی کشور با مقاومت عاقلانه، تدبیر و رفتار اعتدالی همراه با روحیه انقلابی پشت سر گذاشته می‌شود چرا که ما تجربه دفاع مقدس را به عنوان یک الگوی ارزشمند برای مقاومت در اختیار داریم.

تولید کنندگان و بازرگانان ایران بویژه استان خراسان رضوی به عنوان سربازان و افسران در جنگ اقتصادی مقابل بدخواهان ایران ایستاده‌اند و یکی از انگیزه‌های اکثر کسانی که کاندید انتخابات پیش روی اتاق بازرگانی شده‌اند، این هست که در شرایط سخت، میدان را خالی نکنند و مقابل تحریم‌ها بایستند.

در انتخابات دوره قبل ائتلاف تحت عنوان اتاق تصمیم ساز با هدف مطالبه گری اجرای مفاد قانون بهبود فضای کسب و کار، و خصوصی سازی پا به عرصه رقابت و خدمت گذاشت که نتیجه آن تشکیل اتاقی توانمند برای کمک به بخش خصوصی، دولتی و قوای سه گانه در جهت رفع مشکلات اقتصادی کشور به ریاست آقای مهندس شافعی بود.

این که در این زمینه چقدر پیشرفت داشتیم و به چه دستاوردی رسیدیم را در آینده‌ای نزدیک به طور مفصل تشریح خواهم کرد ولی این نکته را اضافه کنم که از دولت انتظار داریم در این شرایط سخت اقتصادی و تحریم با بخش‌خصوصی مدارا کند چون بخش‌خصوصی در ایجاد تحریم‌ها نقش نداشته، با این وجود بیشترین خسارت‌ها را دیده و می‌بینند، در همین شب عیدی واقعا فعالین اقتصادی نگرانند که چطور عیدی و حقوق کارکنان خود را بدهند، من امیدوارم سازمان‌های تامین اجتماعی و امور مالیاتی تا پایان تحریم‌ها روی کارآفرینان فشار نیاورند و مدارا کنند تا از این تحریم‌ها عبور کنیم.

طبق آخرین خبرهای مطرح شده حدود 60 نفر برای رقابت در انتخابات اتاق بازرگانی استان در چهار حوزه بازرگانی، صنعت، کشاورزی و معدن ثبت نام کرده‌اند که استقبال خوبی است، البته مطلع هستم جناب مهندس شافعی و برخی از دوستان و همکاران فعلی به دلایل شخصی، مشکلات و کاری قصد کاندیداتوری مجدد را ندارند، ضمن اینکه جمعی از کاندیدها در حال مذاکره برای تشکیل ائتلاف‌هایی هستند تا اتاق بازرگانی را تبدیل به نهادی برای همه فعالین اقتصادی کنند و از زحمات گذشتگان محافظت نمایند .

ز افراد توانمند، نخبگان و پختگان دعوت می‌کنم تا به میدان بیایند، هیچ ائتلاف و لیست علنی تاکنون تشکیل نشده و هیچ یک از تشکل‌ها به جمع بندی برای لیست نهایی نرسیده‌اند و صحبت‌های رایج در فضای مجازی صحت ندارد .

در این جا لازم است بار دیگر از جوانان دعوت کنم تا به صحنه بیایند چرا که در میان این قشر شاهد چهره‌های برجسته، باهوش و قدرت تصمیم‌گیری بالا هستیم، البته از نظر بنده حتما باید سابقه کاری موفق و عضویت در تشکل اقتصادی استان را داشته باشند، ضمن اینکه حضور نخبگان قدیمی که حالا پختگان و صاحبان تجربه شده‌اند در هیئت نمایندگان بسیار ضروری است.

عدم داشتن بدهی معوق مالیاتی، بانکی و ارزی، خوش حساب بودن و نداشتن دیون پرداخت نشده به پرسنل و جامعه کارگری، دلسوز و علاقمند بودن به حل مشکلات مردم و اعتقاد و التزام عملی به چارچوب‌های ایران و نظام که در شرایط و فرم‌های قانونی هنگام ثبت نام امضا کرده‌اند و قبول خدمت برای همکاران و فعالین اقتصادی از دیگر ویژگی‌ها و مختصات یک کاندیدای اصلح است.

بحمدالله دستگاه‌های دولتی و فرا بخشی از دخالت در امور انتخابات و یا تایید یا تکذیب فرد یا لیستی پرهیز کرده و می‌کنند تا افراد با آگاهی کامل به کاندیداهای مطلوب مدنظر خود رای دهند.

26 بهمن 1401

برای مشاهده متن کامل این خبر در وبسایت، به لینک زیر مراجعه کنید :

عبور از روزهای سخت اقتصاد با رفتار اعتدالی و روحیه انقلابی امکان پذیر خواهد بود/ نخبگان جوان و خبرگان باتجربه خود را برای انتخابات اتاق بازرگانی آماده کنند

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}