logoooo

مرگ برای همسایه خوب است؟

مرگ برای همسایه خوب است؟

 

یادداشت محمد حسین روشنک ، رئیس کانون کارآفرینان خراسان رضوی در روزنامه صبح امروز :

 

آیا ارزان شدن ارز می‌تواند در نرخ کالای تولیدی بنگاه‌های دولتی و خصولتی تاثیر داشته باشد ؟ و یا از نظر دولت مرگ برای همسایه _فعلاینی که بنگاه‌های کوچک و متوسط بخش خصوصی را در اختیار دارند_ خوب است؟

به هر دلیل ارز در مسیر ارزان شدن قرار گرفته است. این که چه عواملی باعث شده شاید توفیق بانک مرکزی ، تصمیم دادگاه لاهه، پرتاب موشک کرمانشاهی، تصمیم دولت‌های اروپایی ، بازگشت ارز حاصل از صادرات ، برخورد‌های ترکیه با انتقال دهندگان ارز از ایران به آمریکا، اقبال نقدینگی داران از بورس، فضا سازی‌های تبلیغاتی ،کم شدن قدرت خرید کالاهای گران وارداتی قانونی و قاچاق و در نهایت تغییر فرمان آنان مخفی یا آشکارا در گران و ارزان کردن ارز باشد حتما روزی مشخص می‌شود .

اما اکنون که ارز ارزان شده و بنظر می‌رسد ارزان‌تر شدن نیز در برنامه گران کنندگان و ارزان کنندگان نرخ ارز وجود دارد ، آیا قیمت محصولات پایه صنایع کوچک و کارگاه‌ها که در اختیار دولت و خصولتی‌های تحت فرمان دولت قرار دارد ««پتروشیمی ، فولاد ، خودرو و. »» نیز که به بهانه بالا رفتن نرخ ارز گران و گرانتر شد بود نیز ارزان خواهد شد یا مرگ خوب است برای همسایه؟

بنظر می‌رسد از نظر دولت مردان ، ایثار و ارزان کردن ارز و کالا و خدمات خوب است ولی فقط برای فعالین بخش خصوصی و کاسب کارهای کوچک بازار و مردمی که ارز و طلا را برای حفظ ارزش نقدینگی ریالی خود خریداری کرده اند؟

 

قلم می‌گوید حتما برای تیم اقتصادی کم توان دولت که کشور را در این شرایط قرار داد مطلوب است که کالای دولتی گران و جیب مردم و فعالین اقتصادی کوچک خالی شود، کاش مردم آگاه می‌توانستند از دولت بخواهند کالاهای تولیدی دولتی و خصوصی «« پتروشیمی و فولاد »» که عمدتا مواد اولیه تولید صنایع کوچک و عمران و ساختمان کشور است از یک طرف و خودروهای تجاری ((کامیون )) که گرانی آن خلوت شدن جاده‌های کشور و تعطیلی بنگاه‌ها به دلیل نرسیدن مواد اولیه گردیده به نرخ اول سال برگردد.

 

#دستکاری_در_ساختارها #تولید #مواد_اولیه #خصولتی #ارز #دولت #شفافیت #خودرو #قانون

http://karafarinkh.ir/?p=793

صبح امروز

14/7/97

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}