logoooo

《برگشت آمریکا به برجام》 راه پیشگیری از بحران جهانی

#یادداشت

《برگشت آمریکا به برجام》 راه پیشگیری از بحران جهانی

محمد حسین روشنک
25 شهریور 98

چرا عاقل کند کاری
که باز آرد پشیمانی

آمریکا که مدعی بود توان دارد عکس لحظه انفجار
موشک حمله ماهواره ایران را بردارد و منتشر کند.
درحمله بزرگ حوثی ها به عربستان با درماندگی اول گفت:《کار حوثی ها نبوده باید ببینیم کار چه کسی بوده است! بعد گفت:《حمله از عراق انجام شده است》و باز بعد اعلام کرد:《از عراق نبوده ولی حوثی ها هم نمی توانند این کار بزرگ را انجام داده باشند.》احتمالا می گوید:《دست ایران در کار است》این رفتار های ترامپ نشان می دهد امریکا در موضوع انفجار موشک دروغ گفته و عکس احتمالا توسط جاسوسان داخل ایران در اختیارش قرار گرفته بود.
آمریکا در موضوع حمله به عربستان نیز دروغ می گوید چرا که می داند این حمله بزرگ و دقیق توسط بخش کوچکی از طرفداران ایران در یمن انجام شده است
اما اگر اعلام کند این اقدام توسط یک گروه از ده ها گروه طرفدار ایران انجام شده است مردم دنیا متوجه خواهند شد که اگر جنگ مستقیم با خود ایران در بگیرد صدور نفت از خاورمیانه متوقف و منطقه نابود می شود و جهان در شرایط بحرانی قرار خواهد گرفت.
از طرفی فشار حداکثری امریکا در زمان مورد نظر محقق نشده و ایران تا اینجا سربلند بیرون آمده است. لذا این ابرقدرت واقعا در مانده شده که با ایران چه کند؟ اگر وارد جنگ شود شاید بتواند به ایران خسارت سنگین وارد کند اما جهان نیز به آتش کشیده می شود اگر وارد جنگ نشود طرفداران ایران راحتش نمی گذارند.
کاش ترامپ مغرور مشاورینی  مي داشت که به او بگویند بهترین راه نجات از شرایط سخت فعلی رعایت شرط ایران در خصوص برگشت به برجام و رعایت حقوق مردم ایران است تا دنیا از این شرایط بحرانی خارج شود.
اما بعنوان یک ایرانی بهترین اقدام در شرایط فعلی را حفظ هوشیاری و غَرّه نشدن و پیگیری انجام مذاکره با کشور های همسایه بویژه عربستان می دانم. به این دلیل که خروج آمریکا از منطقه و جلوگیری از نابودی جان و مال مردم مظلوم در تمام کشور های اسلامی بخصوص یمن، سوریه، افغانستان و کشورهای منطقه را یک ضرورت می دانم.

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}