logoooo

 را‌ه‌آهن خودش واردات واگن را به عهده بگیرد

 

محمدحسین روشنک در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چند سال قبل تعدادی از صادرکنندگان که به نحوه واردات واگن معترض بودند، در نشستی که با مدیران خراسان رضوی به منظور رفع مشکل کمبود واگن برگزار شده بود از مدیران راه آهن خواستند که اجازه دهند آنان خودشان واگن وارد کنند.

البته آن زمان درخواست صادرکنندگان از مدیران، واردات موقت واگن بود چون در آن زمان واگن به صورت طبیعی وارد استان می‌شد اما این صادرکنندگان برای تسریع در کار با یک نفر در کشور دیگر هماهنگ و واگن را وارد می‌کردند که در این میان علاوه بر کرایه واگن و هزینه بارنامه مبلغ اضافه‌ای هم دریافت می‌کردند که در هیج جا ثبت نمیشد.

این درخواست از سوی فعالان بخش خصوصی یا تشکل‌های استان خراسان رضوی مطرح نشده بود بلکه درخواست موقت عده‌ای از صادرکنندگان بود که بعدها تقریبا تبدیل به شغل عده ای شد که کاسب واردات واگن شدند.

تامین واگن را جزء مسئولیت‌های راه آهن جمهوری اسلامی ایران است و بهتر است راه آهن دوباره تامین واگن را برعهده گیرد و پیمانکاری را متولی این بخش کند تا بر هزینه‌های کرایه یا فروش هم نظارت داشته باشد و اجازه ندهد این موضوع برای عده‌ای شغل شود.

در بسیاری از موارد هم واگن خالی و هم بار هست اما صادرکننده و تامین کننده واگن به توافق نمی‌رسند و فردی که واگن دارد آن را نگه می دارد که گرانتر بفروشد و در صورتی که راه آهن در این بخش ورود کند دیگر چنین مسئله‌ای پیش نمی‌آید و روال قانونی پیش می‌رود.

12 تیر 1402

برای مشاهده متن کامل این خبر در وبسایت، به لینک زیر مراجعه کنید :

https://irna.ir/xjMQx4

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}