logoooo

دولت و مجلس بودجه ویژه‌ای جهت تقویت زیرساخت‌های عمرانی مشهد درنظر گیرند

  دولت و مجلس بودجه ویژه‌ای جهت تقویت زیرساخت‌های عمرانی مشهد درنظر گیرند

محمدحسین روشنک، رئیس کانون کارآفرینان خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار صبح مشهد اظهار داشت: مشهد یک شهر در مختصات عادی نیست؛ بلکه به واسطه تشرف 30 میلیونی زائران در سال، یک شهر ملی و بین‌المللی برای همه است؛ لذا ضرورت دارد نگاهی ملی در جهت تقویت زیرساخت‌های عمرانی و خدماتی این شهر به ویژه در مورد راه‌های مواصلاتی و بافت پیرامون حرم رضوی اعمال شود.

این از وظایف دولت و مجلس است که با اختصاص بودجه‌های لازم و خارج از تشریفات، مقدمات سفری امن به مشهد را برای تمامی هموطنان و گردشگران خارجی فراهم کنند.

رسانه‌های استانی در خصوص رفع کمبودها و اجرای وعده‌ها و تعهدات مسئولان به خصوص رئیس جمهور برای تسریع در ساخت آزادراه حرم تا حرم و برقی‌سازی مسیر ریلی تهران-مشهد مطالبه گری‌های خود را داشته باشند..

متاسفانه از 20 هزار کیلومتر آزادراه و بزرگراه ساخته شده در کشور، سهم استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، فقط حدود 35 کیلومتر است که این امر، حاکی از بی‌توجهی جدی مسئولان کشوری به کلان شهر مشهد و 30 میلیون زائر امام رضا (ع) است.

اگر به راه‌های مواصلاتی مشهد از طرف نیشابور، قوچان، تربت حیدریه و تربت جام و… بنگریم، به خوبی متوجه خواهیم شد که سالانه صدها زائر و گردشگر در این جاده‌ها دچار خسارت‌های جانی و مالی می‌شوند؛ چراکه مصوبات توسعه‌ای تنها روی کاغذ مانده و اجرایی نشده است.

از مسئـولان خراسـانی عالی رتبه کشــــور درخواست دارم فرصت حضور در عرصه ملی را مغتنم شمرده و نگاه ویژه‌ای نسبت به موضوعات زائران و مشهد، از جمله بافت فرسوده پیرامون حرم رضوی داشته و سرمایه‌گذاری‌های کلان دولتی و حمایت از فضای کارآفرینی مولد در استان‌های خراسان داشته باشند.

3 مهر 1402

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}