logoooo

برای تحقق 《اقتصاد مقاومتی》به اقتصاد بومی تکیه کنیم


رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت:

برای تحقق 《اقتصاد مقاومتی》باید بر ظرفیت های به اقتصاد بومی تکیه کنیم.

به گزارش جامعه آنلاین، محمدحسین روشنک در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان خراسان رضوی که با حضور وزیر کشور، استاندار خراسان رضوی معاونین وی و مدیران استانی و شهری در سالن شهید هاشمی نژاد مشهد برگزار شد، افزود: در ستاد جنگ که بنده دبیر آن ستاد بودم، از سوی رییس یا جانشین ستاد؛ هر تصمیمی که گرفته می شد کسی جلودارش نبود، نمی توانست بگوید چرا؟!

رئيس كانون كارآفرينان استان، افزود: قرار بود اقتصاد مقاومتی مانند قرارگاه های عملیاتی عمل کند آیا عمل کردیم؟! اسمش را دادند، اختیاراتش را ندادند.

وی ابراز کرد: هیچ مشکلی در خصوص مسایل استانی نداریم، هرچه در اختیارات استاندار و کابینه اش است در اختیار داریم، اما این اختیارات چقدر است؟! شما ببینید مثلا وزارت مسکن می آید توی یک قسمت مداخله می کند در اموری، در استانی که شهردار، شورای شهر و استاندار دارد در قسمتی مداخله می کند و کل کار رابه هم می ریزد.

روشنک با اشاره به اینکه در شرق کشور تحریم وجود ندارد، گفت: در رابطه با شرق کشور اینهمه درخواست می کنیم که شرق کشور در تحریم قرار ندارد، آقای وزیر کشور! تحریم در شرق کشور وجود ندارد و می توانیم به راحتی داد و ستد کنیم مسیر ریلی واردات داشته باشیم و ارز وارد کنیم، آیا این اختیارات را داریم؟! از رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت بپرسید؛ چقدر اختیار دارید و در مورد واردات چقدر اختیارات برای ثبت سفارشات دارد ؟! از مدیرکل های دیگر هم سئوال کنید، وی خطاب به وزیر کشور گفت: شما خودتان خراسانی هستید شرق کشور تحریم قرار ندارد، می دانید اگر تحریمی وجود دارد داخلی است.

رییس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی خراسان رضوی ضمن بیان اهمیت اقتصاد بومی، تاکید کرد: ما در اقتصاد مقاومتی با اقتصاد پولی؛ مقام معظم رهبری آنچه فرمودند،این است ((با اقتصاد بومی به اقتصاد مقاومتی می رسیم))، با اقتصاد وارداتی به اقتصاد بومی نمی رسیم، شما ببینید ایران خودرو با 300 درصد سوبسید و حمایت، ما با اینهمه مشکلات مواجه ایم . برای اقتصاد مقاومتی به اقتصاد بومی تکیه کنیم و از بنگاه های بزرگ و چشم پرکن مانند؛ ایران خودرو دوری کنیم.

رییس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی خراسان رضوی با بیان اینکه یکی از چیزهایی که در استان خراسان رضوی از آن محرومیم مناطق ازاد و پایانه بارگیری تخلیه است، گفت: اصرار داریم و تاکید می کنیم که ما نیاز به منطقه آزاد و پایانه بارگیری داریم اما هیچ اتفاقی نمی افتد.

وی اذعان کرد: سالهاست می گوییم مشکل واگن ما را حل کنید؛ ما می توانیم 5میلیارد صادرات از خراسان داشته باشیم، ما می گوییم قسمتی واردات از افغانستان داشته باشیم تا حساسیت نشان ندهند، بگویند همه اش در کار صادرات هستید و کالاهای ما را نمی برید، برای تحقق هیچکدام از این موارد به ما اجازه نمی دهند.

شایان ذکر است دراین جلسه رحمانی فضلی وزیر کشور، دین پرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت‌کشور، رزم حسینی استاندار خراسان رضوی و رسولیان معاونت هماهنگی استانداری و دکتر جمشیدی ریس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سایر مسئولان و معین های اقتصادی استان حضور داشتند.

#اقتصاد_مقاومتی #اقتصاد_بومی
#ساختارها #تحریم #واگن #دولت #بخش_خصوصی   


 

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}