image_pdfساخت پی دی اف مطالبimage_printچاپ مطالب

بسمه تعالی

 

یاد سوم خرداد روزی که خون فداکاران بر تانک و موشک پیروز شد

بر ملت ایران به ویژه ایثارگران و پیرِ رزمندگان دفاع مقدس مبارک باد .

 

متولدین نظام جمهوری اسلامی حال و هوای سوم خرداد سال ۱۳۶۱ را که خونین شهر باایثار خون رزمندگان جان بر کف این مرز و بوم مجدد خرمشهر شده درک نکرده اند .

 

قلم ها ، زبان ها ، فیلم ها ، سریال ها نقل ها نیز نتوانسته اند نه ایثارها و نه جشن پیروزی آن روز را منتقل کنند .

 

دولت ها نیز متاسفانه نتوانستند آرزوی شهدا ، جانبازان ، پیر رزمندگان و مردم ایران به ویژه آن دیار را محقق و شهر را به خرمشهر تبدیل و آن ساحل زیبا و بازار با صفای سیف را به مردم ایران هدیه تا خرمشهر مجدد عروس شهرهای جهان شود .

 

شاید برای آنان که آن روز را درک نکرده و کسانی که همراه رزمندگان در خرمشهر نبودند این سوال که چرا خرمشهر را خونین شهر نامیدند حالا نیز وجود داشته باشد .

 

جواب ساده است آن روز در دیوار و جوی های کنار خیابان های شهر خون پاکترین انسان های عاشق جاری شده بود .

 

البته که جنازه بعثی های صدامی نیز آنقدر بود که جمع آوری آن چند روز طول کشید ، ضمن اینکه فکر نمی کنم تاریخ در جنگ های ‌ دنیا آن تعداد تسلیم شده نفرات ارتشی را ثبت کرده باشد .

 

این قلم که بسیار کوچک تر از آن است که بتواند گوشه ای از ایثار ها ، اشک ها و شادی های آن روز را بنویسد ، یقینا قلم های توانا نیز قادر نخواهند بود حداقلی از آنچه آن روز گذشت را برکاغذ پیاده نمایند اما گویند «آب دریا را اگر نتوان کشید هم به قدر تشنگی باید چشید.»

به امید روزی که یاد شهدا و ایثارگران در جامعه بیش از این محترم شمرده شود ، هیچ جنگی در دنیا نباشد و خرمشهر بار دیگر عروس شهرها شود .

 

محمد حسین روشنک

۱۳۹۹/۳/۲

 

 

0 دیدگاه