بسمه تعالی

و‌رقی از تاریخ :

چند روز قبل مطلبی از روز نامه کیهان قدیم که عکس شاه داشت با خبر خرید سهام شرکت ها در آمریکا توسط شاه در گروه اقتصاد مقاومتی منتشر شده بود البته با جهت گیری کمی تایید اقدام شاه را مطالعه کردم ، حیفم آمده ورقی از تاریخ آن دوران در روستاهای ایران را با سوال یاد آور نشوم.

آیا میدانید قبل از پیروزی انقلاب که کشور درآمد نفتی هنگفتی کسب میکرد و شاه سهام شرکت های خارجی بویژه آمریکایی را میخرید ، مردم در روستا های ایران نان خالی برای خوردن و شکم سیر کردن نداشتند و در سال فقط دو نوبت شب های عید نوروز و عید فطر شاید میتوانستند پلو بخورند و آنها که وضعیت کمی بهتری داشتند حد اکثر درسی که میتوانستند بخوانند شش کلاس بود نه بیشتر البته قرآن نیز یاد میگرفتند البته کسانی که وابستگی سازمانی با شاه و کدخدا و بعضا بهائیت داشته و یا قاچاق فروش بودند شاید میتوانستند دیپلم و به ندرت لیسانس بگیرند ؟.
و یا میدانید دارندگان تصدیق شش در آن زمان یک دهم دکترای امروز کشور نبودند؟

اما امروز اکثریت روستائیان هر شب پلو میخورند و اکثرا تا کارشناسی و دکترا در دانشگاه درس میخوانند، اگر عمری باقی باشد در مقایسه روستا های ایران در آن زمان و این زمان که میتوانست بهتر نیز باشد و اصلا بیکار و با اقتصاد ضعیف نداشته باشیم خواهم نوشت تا تاریخ کامل نقل شده باشد.

البته که بعد از پیروزی انقلاب در سیاست خارجی و اقتصادی بخصوص در روستاها خوب عمل نکرده ایم که اگر درست عمل میکردیم امروز میبایست شرایط بسیار بهتری میداشتیم ، ولی این دلیل بر آن نیست که زمان قبل از انقلاب چون شاه سهام شرکت های خارجی میخریده شرایط خوب بوده است.
محمد حسین روشنک
۱۳۹۹/۳/۹
زائرین و مجاورین گرامی
و عاشقان امام مهربانی ها، مولایمان حضرت رضا (ع)؛

میدانید زیارت عاشقانه ولی نعمت ما ایرانی ها، بویژه خراسانی ها مستحب است.

امام خامنه ای، توصیه های مسئولین بهداشت و ستاد ملی مقابله با ویروس منحوس کرونا را لازم الاجرا اعلام فرموده اند.

مسئولین نظام سلامت، رفتن به زیارت با رعایت توصیه های مقابله با کرونا بخصوص استفاده از ماسک را مجاز دانسته اند.

عدم رعایت مسائل بهداشتی اگر موجب آلودگی خود و دیگران شود (که احتمال فوت مبتلایان نیز زیاد است)، حتما گناهی بزرگ خواهد بود.

لطفا به توصیه های پزشکی دقت و این پیام را منتشر کنید.

کمیته اطلاع رسانی ستاد مردمی پشتیبانی مقابله با کرونای خراسان رضوی

#کرونا_را_شکست_میدهیم
#ستاد_مردمی_پشتیبانی_مقابله_با_کرونا_و_عواقب_آن_خراسان_رضوی
#اتاق_بازرگانی_صنایع_معادن_کشاورزی_خراسان_رضوی
#کانون_کار_آفرینان_خراسان_رضوی
#جبهه_مردمی_مشهد_برای_همه
#روشن

 


خواست مردم و رهبری رفاقت به جای رقابت است

محمد حسین روشنک
نایب رییس مجمع مشورتی و دبیر جبهه مردمی مشهد برای همه

قلم مدتی قبل توفیق یافت دو یادداشت در شایستگی پیشکسوت انقلاب اسلامی ، دفاع مقدس ، سازندگی ، امنیت هوایی ، نیروی انتظامی ، شهرداری تهران ، برادر رزمندگان بویژه قدیمی دکتر حاج باقر قالیباف برای ریاست و اقای دکتر امیر حسین قاضی زاده عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی بنویسد ، اکنون که این دو‌ خادم ملت با رأی بسیار بزرگ با ارزش نمایندگان محترم بعنوان رییس و نایب رییس منتخب شدند با توجه به پیام مقام معظم رهبری که به نمایندگان توصیه رفتار مردمی و فراجناحی را بویژه درپیاده کردن اقتصاد مقاومتی توصیه فرمودند و سخنان رییس محترم جمهوری که با اشاره به تحریم های ظالمانه و کرونا که مشکلات اقتصادی فراوانی برای مردم ایجاد نموده ،خطاب به منتخبین با صراحت اعلام آمادگی برای همکاری کامل با مجلس در یک سال باقی مانده دولت نمودند، قلم بر آن شد تا ضمن عرض تبریک به رییس و هیئت رییسه محترم از نمایندگان بویژه هیئت رییسه بخصوص رییس توانمند ‌، انقلاب و همرزم شهید از جمله سرداران دل ها سلیمانی و شوشتری تقاضا کند در اجرای نظرات فرمانده معظم کل قوا رقبات ها که آن نیز برای خدمت به مردم بوده است را به رفاقت تمام‌ عیار تبدیل و در جهت رفع مشکلات مردم که در راس آن ایجاد اشتغال برای جوانان کشور است تلاش کنند .

8 خرداد 1399
یاداشت ویژه رییس کانون کارآفرینان خراسان رضوی

بسمه تعالی

امروز خبری های خوبی از مجلس شورای اسلامی بگوش رسید که پیام مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر
در رأس امور بودن مجلس و تصویب قانونی قابل اجرا ، پاکدستی نمایندگان، رفع فقر ، اقتصاد مقاومتی و دوری از تصمیمات جناحی چراغ اول بود.

پیام همکاری ، هماهنگی و برادری دولت با مجلس از ریاست محترم جمهوری و قسم نمایندگان دیگر روشنایی امروز مجلس بود.

خبرهای خوشحال کننده عالی از انتخاب مقدماتی آقای دکتر قالیباف بعنوان رییس مجلس نیز بصورت غیر رسمی شنیده شده است.

امید است فردا ضمن اینکه ‌پیشکسوت دفاع مقدس با بیشترین آرای نمایندگان در جایگاه ریاست قرار می‌گیرد ، آقایان حسین زاده بحرینی و امیرحسین قاضی زاده نیز از نمایندگان خراسان رضوی با رأی نمایندگان در جایگاه هیئت رییسه مجلس قرار گیرند تا حوزه اقتصاد کشور تقویت شود.

محمد حسین روشنک
رییس کانون کارآفرینان خراسان رضوی
۱۳۹۹/۳/۷

 
 بسمه تعالی

چه لذت بخش است آن زماني كه همگي مصداق آيه ( يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا أَوْفُوا بِالْعُقُودِ ) باشيم و بدانيم و باور داشته باشيم كه يقيناً از عهد و پيمان ها سوال خواهد شد.

در دل به امام مهربانمان و در كلام به زائرین بارگاه ملكوتی ايشان قول داده بودیم كه پيش از بازگشایی صحن های مطهر و آسمانی امام عاشقان ،خيابان آيت الله طبسي (گذرگاه عاشقي ) را ایمن سازی و بازگشایی کنیم ،به توفیق پروردگار متعال ،توجهات امام مهربان و پیگیری معاونت محترم عمران ،حمل و نقل و ترافيك شهرداری مشهد مقدس ،

مسئول محترم اماکن مطهر ،مشاور محترم پروژه و کار شبانه روزی تلاشگران و مجاهدان شرکت الماس سازه روشن که خود عاشقان گذرگاه و نظرگاه هستند، پل موقتی بطول حدود پنجاه متر در زماني كمتر از ١٠ روز ساخته و‌ شامگاه امروز «عیدسعيدفطر »بازگشای و تقدیم قدوم مبارك زائران امام هُمام گرديد.

 

شرکت الماس سازه روش نماینده سرمایه گذار ‌‌و مجری پروژه شهید شوشتری و خيابان آيت الله طبسي

۱۳۹۹/۳/۵

 

 
بسمه تعالی

 

یاد سوم خرداد روزی که خون فداکاران بر تانک و موشک پیروز شد

بر ملت ایران به ویژه ایثارگران و پیرِ رزمندگان دفاع مقدس مبارک باد .

 

متولدین نظام جمهوری اسلامی حال و هوای سوم خرداد سال ۱۳۶۱ را که خونین شهر باایثار خون رزمندگان جان بر کف این مرز و بوم مجدد خرمشهر شده درک نکرده اند .

 

قلم ها ، زبان ها ، فیلم ها ، سریال ها نقل ها نیز نتوانسته اند نه ایثارها و نه جشن پیروزی آن روز را منتقل کنند .

 

دولت ها نیز متاسفانه نتوانستند آرزوی شهدا ، جانبازان ، پیر رزمندگان و مردم ایران به ویژه آن دیار را محقق و شهر را به خرمشهر تبدیل و آن ساحل زیبا و بازار با صفای سیف را به مردم ایران هدیه تا خرمشهر مجدد عروس شهرهای جهان شود .

 

شاید برای آنان که آن روز را درک نکرده و کسانی که همراه رزمندگان در خرمشهر نبودند این سوال که چرا خرمشهر را خونین شهر نامیدند حالا نیز وجود داشته باشد .

 

جواب ساده است آن روز در دیوار و جوی های کنار خیابان های شهر خون پاکترین انسان های عاشق جاری شده بود .

 

البته که جنازه بعثی های صدامی نیز آنقدر بود که جمع آوری آن چند روز طول کشید ، ضمن اینکه فکر نمی کنم تاریخ در جنگ های ‌ دنیا آن تعداد تسلیم شده نفرات ارتشی را ثبت کرده باشد .

 

این قلم که بسیار کوچک تر از آن است که بتواند گوشه ای از ایثار ها ، اشک ها و شادی های آن روز را بنویسد ، یقینا قلم های توانا نیز قادر نخواهند بود حداقلی از آنچه آن روز گذشت را برکاغذ پیاده نمایند اما گویند «آب دریا را اگر نتوان کشید هم به قدر تشنگی باید چشید.»

به امید روزی که یاد شهدا و ایثارگران در جامعه بیش از این محترم شمرده شود ، هیچ جنگی در دنیا نباشد و خرمشهر بار دیگر عروس شهرها شود .

 

محمد حسین روشنک

۱۳۹۹/۳/۲

 

 
بسمه تعالی

عمر ها تمام شدنی است اما دنیا پابرجا خواهد بود.

 

عمر مجلس دهم با تمام توفیقات و ناموفقیت ها به پایان رسیده و مجلس یازدهم در حال متولد شدن است

 

از مجلس دهم تصویب حجم قابل توجهی قوانین تصویب شده به جا ماند که البته بسیار کمی از این مصوبات و قوانین مجالس شورای ملی قدیم و شواری اسلامی محصول انقلاب که اگر دولت ها خواسته اند ناقص و یا کامل درمسیر اجرا قرار گرفته و بسیاری نیز

در قفسه ها بایگانی و چنانچه متصدیان خواسته باشند سالانه چند بار گردگیری میشود.

 

بیشترین قوانین که حقوق اقتصادی مردم و فعالین اقتصادی را اگر اجرا میشده تامین می کرده از مجله قانون اصل ۴۴ و فضای مناسب کسب و کار به قفسه آرزوها سپرده شده اند.

مجلس دهم اگر چه در چند مورد از جمله تصویب توافقنامه برجام و… خوب عمل نمود اما باید گفت از منفعل ترین مجالس در نظارت بر اجرای قوانین بویژه در حوزه اقتصاد بخصوص تجارت کشور بوده است که قانون تجارت و فضای مناسب کسب و کار و احیای وزارت بازرگانی از آنجمله میباشد.

این مجلس در کنترل رفتار نمایندگان اصلا توفیقی نداشته که نتیجه آن در صلاحیت حدود یک سوم اعضای این مجلس که حالا باید گفت آن مجلس بوده ضمن اینکه بالاترین دخالت سیاسی در امور دولت با حمایت غیر اصولی از وزرا که نتیجه ای بجز عدم انسجام در کابینه نبوده که آخرین آن منجر به برکناری وزیر صنعت ، معدن و تجارت نداشته است .

این موارد نه برای تحلیل ضعف های مجلس دهم که حتما موفقیت هایی نیز داشته بلکه بمنظور کسب تجربه مجلس یازدهم از آنچه گذشته عنوان گردید،

اولا تصویب قانون مادامی که زمینه اجرای آنها فراهم نباشد و یا نشود فایده ای برای اداره کشور نداشته بلکه مزاحمت نیز ایجاد میکند ،دوما دخالت جزیره ای نمایندگان در امور کابینه نظارت محسوب نمیشود که بماند سهم خواهی و ناکار آمدی دولت را در بعضی حوزه ها که وزیر یا وزرای آن تحت نفوذ بخشی از نمایندگان قرار داشتند به دنبال داشته است که در دولت های یازدهم و دوازدهم شاهد بوده و هستیم .

اینکه ریشه ضعف مجلس بویژه نظارت بر نمایندگان که حاصل آن متاسفانه رد صلاحیت های غیر سیاسی و جناحی از آنجمله بوده کجا قرار داشته جای تحلیل و بررسی بسیار دارد اما بارز ترین آن را باید در انتخاب هیئت رییسه که سالانه نیاز به رای نمایندگان برای حفظ کرسی دارند و عدم اقتدار رییس در دوره دهم به همان دلیل ، جستجو کرد .

اکنون وقت بهره گرفتن از تجربه برای انتخاب هیئت رییسه مجلس یازدهم است که باید جدی گفته شود .

نمایندگان مجلس یازدهم میبایست رییسی انتخاب کنند که در بین سران قوا دارای سوابق اقتدار و استحکام باشد رییسی که بتواند در هماهنگی

با رییس جمهوری و رییس قوه قضائیه که خود از سوابق قوی در مدیریت کشور و هماهنگی با ستون خیمه نظام برخوردار و تحت تاثیر فضاسازی های سیاسی برای سهم خواهی از جایگاه آن عمود ندارند مانندآنان با اقتدار وارد شود.

هیئت رییسه بویژه رییس مجلس جدید در صورتی موفق خواهند بود که سوابق و داشته های آنها در دوران های مختلف مانند انقلابی بودن قبل از استقرار نظام اسلامی ، مقابله با انحرافات سال های اول پیروزی انقلاب ، حضور و فرماندهی در دفاع مقدس، خدمات موفق درسازندگی کشور ، مقابله با فتنه ها ، حفظ امنیت کشور از دیگر اعضای منتخب مردم بارزتر بوده و حرف برای گفتن در مرحله اول بین نمایندگان و بعد دولت و قوه قضائیه با توجه به شرایط فعلی کشور که هم زمان میبایست با نا امنی خارجی و داخلی و وضعیت اقتصادی ناشی از مداخلات دول متخاصم و لجباز و تحریم ها که معلول آن است و کرونا مقابله کند داشته باشد .

اینکه کاندیدای هیئت رییسه بویژه رییس آدم خوبی باشد برای این جایگاه و در این شرایط کافی نیست باید هم خوب باشند و هم با سابقه مدیریت مقتدر .

با شناختی که از روزهای انقلاب تا کنون در دوره های مختلفی که یاد شد از جوان انقلابی آن دوران ، فرمانده جوان لشکر پنج نصر ، قرارگاه سازندگی خاتم (ص ) ، ایجاد امنیت با تجهیز نیروی انتظامی به ابزار روز ، مدیر اجرای موفق در شهرداری تهران بنام حاج باقر قالیباف که پیشکسوتان دفاع مقد و همسنگر سرباز وطن سردار جهان اسلام عشق دل‌های ایرانیان و رزمندگان مقاومت برادر سلیمانی برادر باقر می نامند دارم مطمئن هستم نمایندگان منتخب مجلس یازدهم با لحاظ نمودن سوابق ایشان را بعنوان رییس مقتدر همراه با هیئت رییسه ای قوی انتخاب خواهند نمود.

حتما قرار گرفتن نمایندگانی که پیشینه اقتصادی پاک دستانه داشته باشند چون دکتر بحرینی در هیئت رییسه امید به توفیق مجلس آینده را تقویت می کند.

محمد حسین روشنک

همرزم کوچک برادر باقر

۱۳۹۹/۲/۳۰

 

 
بسمه تعالی

 

دراوج روزهای داغ بورس «بازارسرمایه» که شرکت هایی بدون ریشه و اموال واقعی، در حال جولان و جذب سهامداران نا آشنا به این بازار و فروش سهام خود به چند برابر ارزش واقعی هستند، یادداشت هشداری منتشر و خواست تا خریداران سهام، احساسی عمل نکنند!

اگر قرار است وارد بازار بورس شوند، سهام شرکت های باسابقه و معتبر که از شفاف قابل راستی آزمایی برخوردار باشند را خریداری کنند، اینکه این یاداشت مورد توجه تازه واردان بورس که یادداشت را مطالعه کرده بودند قرار گرفت یا خیر را نمیدانم .

 

اما امروز؛

هشداری کاملا متفاوت به سهامداران شرکت های قدیمی و معتبر درخصوص فروش احساسی سهام و عدم صبوری در این شرایط!

البته این هشدار برای سهام شرکت های نچندان ریشه دار مورد نظر نیست.

 

محمد حسین روشنک

رییس کانون کارآفرینان خراسان رضوی

1399/2/28

 
ايجاد مديريت واحد در مرزهاي كشور با هدف تسهيل صادرات

محمد حسين روشنك، رئيس كانون كارآفرينان خراسان رضوي در هفدهمين جلسه هيات نمايندگان اتاق بازرگاني:

 

تاب آوري بنگاه هاي اقتصادي فعال در حوزه خدمات و تجارت به حداقل رسيده است

 

روزنامه صبح امروز

يكشنبه ٩٩/٠٢/٢٨

 
بسمه تعالی

امروز را بنام روابط عمومی نام نهاده اند روزی که قلم به تلاشگران اطلاع رسانی و ایجاد رابطه حسنه سازمان ها با مردم تبریک می‌گوید.

 

اگر سازمان ها و نهادها به روابط عمومی ها توجه کند و اجازه دهند به عنوان سخنگوی صادق با مردم گفتگو کنند شاهد شفافیت در جامعه خواهیم بود .

 

متاسفانه سازمان ها از روابط عمومی ها فقط به عنوان توجیه غیر صادقانه و اقدامات نه چندان شفاف خود استفاده می کنند .

 

روابط عمومی ها باید در هفته یک ها نشست خبری با رسانه ها که روابط جامعه هستند داشته و پاسخگوی سوالات مردم که از طریق آنها منعکس میشود باشند .

 

آیا سازمان ها این اختیار را به روابط عمومی ها داده و می‌دهند ؟

یا از روابط عمومی فقط به عنوان یک نام و توجیه کنند استفاده نمیشود؟

 

با وجود این محدودیت ها روابط عمومی ها که در راس آنها رسانه ها که روابط عمومی مردم هستند نقش مؤثری در جامعه داشته اند که باید و جا دارد خدا قوت بگوییم.

 

محمد حسین روشنک

۱۳۹۹/۲/۲۷