ارسال شده توسط:roshanak | تاریخ:05-21-2019
اشتغال منوط به صنعت نیست (بیشتر…)
بیشتر
0 دیدگاه
قانون صریـح و اجرای ناصحیح
ارسال شده توسط:roshanak | تاریخ:01-16-2019
یکی از مهم‌ترین موضوعات در استان‌های مرزی، تجارت و صادرات است. هرچند استان خراسان رضوی در این حوزه از میانگین صادرات کشور در ۵ ماه نخست امسال وضعیت بهتری دارد اما در کل و در مقایسه با ۵ ماه نخست سال گذشته با کاهش ۸درصدی روبه‌رو شده است.البته این کل مشکلات این استان نیست و یکی دیگر از موضوعاتی که بر مشکلات فعلی افزوده، شیوه اجرای قانون یک به هزار در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان خراسان رضوی است. یکی از اعضای هیات نمایندگان این اتاق معتقد است:…
بیشتر
0 دیدگاه
توسعه صنایع روستایی، راه کاهش مهاجرت به شهرها
ارسال شده توسط:roshanak | تاریخ:01-13-2019
بحث مهاجرت روستاییان به شهرها یک بحث بسیار بسیار جدی و ریشه‌ای است اما هیچ یک از دولت‌ها برای رفع این معضل تاکنون اقدامی انجام نداده‌اند.مهاجرت روستاییان به شهرها تبعات بسیار زیادی داشته و یک مشکل کاملا جدی تلقی می‌شود اما تاکنون برای رفع این معضل اقدامی ریشه‌ای انجام نشده است و شاید بتوان گفت به هیچ عنوان این مشکل از سوی متولیان امر جدی قلمداد نشده و نمی‌شود. (بیشتر…)
بیشتر
0 دیدگاه
بیچاره زادگاهم
ارسال شده توسط:roshanak | تاریخ:01-13-2019
رییس کانون کارآفرینان استان خراسان توسعه روستایی را منوط به عوامل مختلفی می‌داند. محمدحسین روشنک، رییس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی خراسان رضوی با بیان اینکه اگر نتوانیم اشتغال روستا را تامین کنیم، اهالی روستاها را با بی‌هویتی بزرگی روبه‌رو کرده‌ایم، به صمت می‌گوید: چون یک روستازاده هستم و در روستا هم بزرگ شده‌ام، (بیشتر…)
بیشتر
0 دیدگاه
بیچاره زادگاهم
ارسال شده توسط:roshanak | تاریخ:01-12-2019
وقتی از تولید، اشتغال، خودکفائی، اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی سخن به میان آید، نمی شود روستا را نادیده گرفت. قلم می‌دانست از آنچه که این روزها به زادگاهم "روستا" می‌گذرد آزرده ام و به گندم، جو، برنج، حبوبات، گوشت، شیر، ماست، پنیر، مرغ، تخم مرغ، سیب، انگور، گلابی، خربزه، هندوانه و فرش اصیل ایرانی، قالیچه ترکمن، زعفران، پسته و هرچه خوبی هست فکر می‌کنم. او از کم خواستن و زیاد تلاش کردن، از صفا و صداقت، پاکی‌ها و شوشتری‌ها، برونسی‌ها، مذهبی‌ها و هیئتی‌ها که همه با روستا معنی پیدا می‌کند،…
بیشتر
0 دیدگاه
اشتغال منوط به صنعت نیست
ارسال شده توسط:roshanak | تاریخ:01-12-2019
روزنامه شهروند نوشت: چه کسی باور می‌کند که در گوشه و کنار کشورمان شهرستان‌هایی هستند که نرخ بیکاری در آنها آن‌قدر پایین است که گاهی به صفر هم می‌رسد؟ کشت زعفران و بخش خصوصی ناجی خراسانی‌ها شد خراسان را اگر یکپارچه ببینیم، وسیع‌ترین ناحیه ایران را مورد بررسی قرار داده‌ایم. خراسان اما امروزه سه بخش دارد که حال این سه بخش با هم کاملا متفاوت است. (بیشتر…)
بیشتر
0 دیدگاه